מאזן אינטל - הרווח וההכנסות כצפוי התחזית אופטימית

יום ד', 15 באפריל 2015

יצרנית השבבים והמעבדים אינטל  רשמה ברבעון הראשון רווח נקי של 2 מיליארד דולר; החברה צופה הכנסות של עד 13.7 מיליארד דולר ברבעון השני - מעל התחזית שפרסמה במרץ.

עם זאת, אינטל היא אחת הנפגעות הגדולות בעולם מהירידה במכירות של מחשבים אישיים - לפי ההערכות, 80% מהמחשבים בעולם משתמשים בשבבים של החברה.

 

ההכנסות עמדו על 12.8 מיליארד דולר. תחזיות האנליסטים היו לרווח של 41 סנט למניה על מכירות של 12.83 מיליארד דולר. החברה צופה הכנסות של 13.2 מיליארד דולר, פלוס-מינוס 500 מיליון דולר, ברבעון השני. מניית אינטל עלתה ב-3% במסחר המאוחר.

מעניין כי, ב-12 במרץ פרסמה אינטל את אזהרת הכנסות - התחזית המעודכנת צפתה הכנסות בטווח של 13.1-12.5 מיליארד דולר ברבעון הראשון, לעומת הכנסות של 14.2-13.2 מיליארד דולר בתחזית הקודמת. אינטל ייחסה את הורדת התחזית לחולשה גדולה מהצפוי בשוק המחשבים האישיים.

לפי הדו"חות שפורסמו, בתחום המחשבים האישיים נרשמה ירידה במכירות ברבעון הראשון - אך זו קוזזה על ידי צמיחה בתחומי הדאטה, אינטרנט הדברים והזיכרון.

במבט כולל, תעשיית השבבים העולמית ממשיכה לפרוח, ואינטל שומרת על מעמדה האיתן גם בתקופה של דעיכת שוק המחשבים. הביקוש לסמארטפונים, טאבלטים, מוצרי מחשוב לביש ותשתיות חכמות מזנק.

התאחדות תעשיית השבבים פרסמה לפני כשבוע דו"ח שלפיו חלה צמיחה של 6.7% בביקוש למעבדים בשנה האחרונה. כל החברות בתעשייה, בראשן קוואלקום ואינטל, הכניסו בפברואר האחרון לבדו 27.8 מיליארד דולר, מה שהופך אותו לחודש השני ברווחיותו בהיסטוריה של תעשיית השבבים. המקום הראשון שייך לינואר האחרון, שבו הכניסה התעשייה 28.5 מיליארד דולר.

בצד השלילי - אינטל תיאלץ להתמודד בהמשך השנה עם מגבלה חריפה על מכירותיה בסין. לשכת הסחר האמריקאית הודיעה לחברה כי נאסר עליה למכור לרשויות הממשל הסיני את הדור החדש של מעבדי ה-Xeon המתקדמים שלה. הלשכה נימקה את האיסור בכך שהמעבדים מהדור הקודם שנמכרו לגופי השלטון סייעו למחקר הגרעיני בסין.

מעבדי Xeon מיועדים למחשבי על וחוות שרתים גדולות. ימים ספורים קודם להודעה דיווחה אינטל על עדכון משפחת Xeon והשיקה דור חדש של מעבדים מהירים ומתקדמים יותר, שמבוססים על ארכיטקטורת 14 ננומטר.