מאיו קליניק תשתף פעולה עם תוכנית יזמות חדשה בבינתחומי

יום ד', 23 בנובמבר 2016

 

 

המרכז הרפואי האמריקאי מאיו קליניק   ישתף פעולה בהכשרת יזמים במסגרת תוכנית לימודים חדשה במרכז הבינתחומי הרצליה.

התוכנית, הקרויה   IDCBeyond, תפתח  במטרה להכשיר את משתתפיה לפתח ולהקים מיזמים חדשים המיישמים טכנולוגיות שיסיעו לפתור אתגרים גלובליים. בראש התוכנית עומדת נאוה סברסקי סופר, בעברה נשיאה ומנכ"לית יישום, חברת מסחור הידע של האוניברסיטה העברית.

התוכנית תכלול הכשרה רב תחומית בטכנולוגיה, ביו-רפואה, גלובליזציה וקיימות, פיתוח רעיונות. משך התוכנית הוא שנה אחת ושכר הלימוד בה הוא כ-20 אלף דולר, אם כי המכללה מעניק מספר מלגות הצטיינות עד 50%.

בסך הכל, ילמדו בתוכנית כ-30 סטודנטים. אנשי מאיו קליניק, בהובלתו של פרופ' עמיר לרמן, יהיו אחראים על לימודי הביו-רפואה בתוכנית.

המיזמים המצטיינים שייצאו מהתוכנית ישתתפו בסיומה באקסלרטור, ויזכו לגישה לקרנות הון סיכון ולנטוורקינג עם מנטורים מובילים בתעשייה. בין המנטורים נמנים פרופ' משה בן בסט (קליקסופטוור), ד"ר ברק בן אבינועם(Benhamou Global Ventures),   שי שילר (קרן קונקורד), פרופ' יואב שוהם(Timeful)   ואורי לוין

מאיו קליניק הודיעה באחרונה על הקמת"Mayo Clinic Israeli Startup Initiative"   שמטרתו לשתף פעולה ולהשקיע בסטארט-אפים ישראליים בשלבים שונים, משלב הרעיון ועד לניסויים קליניים. 

לדברי פרופ' לרמן, ממאיו קליניק: "אנו רואים בתכנית כמו IDCBeyond הזדמנות להגיע ליזמים חדורי מוטיבציה, אשר בסיוע הגב המקצועי שיקבלו בתכנית, יוכלו לפתח טכנולוגיה ופתרונות לבעיות בעולם הרפואה - להקל על אבחון וטיפול".