מבחן המאבק נגד פוסטי מחבלים

יום ג', 19 ביולי 2016

מסתבר, כי אם באמת רוצים ניתן לסלק  את הטרור מדפי הרשתות החברתיות.

עתה נמסר כי בעקבות פיגוע המשאית בניס, טוויטר הגיב על התקפת המשאית בצרפת על ידי מחיקה במהירות של טוויטים  מסוכנים מתפרצים. עוד נמסר על התארגנות עוד בעלי רשתות בנושא זה.
 
מסתבר כי כבר  בשעה הראשונה שלאחר הפיגוע, לפחות 50 חשבונות הופיעו בטוויטר בערבית בשבח הרצח והאלימות, כך על פי קבוצה העוקבת אחר קיצוניות.
 
"הציוץ הראשון בשבח ההתקפה שוחרר חמש דקות לאחר הפיגוע," מסר דובר הפרויקט."זה היה פרופיל המראה פנים שמחות של לוחם טרור חוץ צרפתי."
 
"טוויטר עבר במהירות שלא ראינו קודם כדי למחוק טוויטים פרו-התקפה בתוך דקות,"  אמר הדובר.
"זו היתה הפעם הראשונה טוויטר הגיב ביעילות כה רבה, כולל לאחר מתקפת אורלנדו בחודש שעבר."
 
העוקבים אחר דברי הנאצה מציינים כי "אתרי מדיה חברתית הפכו משאב למחבלים ואחרים לשתף פוסטים משבחי התקפות אלימות. לכאורה לאתרים כמו טוויטר יש חוקים נגד ביטויי שטנה והודעות דומות. אבל האתגר טמון במציאת הודעות כאלו בקרב מיליוני חשבונות חדשים שלעתים קרובות צצים במהירות לאחר שהישנים יוסרו.
 
הביקורת אומרת כי "פרוטוקול הדיווח של טוויטר הוא תהליך מסורבל, רב שלבים ואין פרוטוקול דיווח יעיל ספציפי לפעילות טרור." 
 
בחודש מאי, פייסבוק, טוויטר, מיקרוסופט ו- YouTube החליטו על כללים חדשים שנועדו להילחם בדברי שטנה באינטרנט. החברות עכשיו מבטיחות לסקור בתוך 24 שעות את רוב הפוסטים שעלולים  להכיל דברי שטנה כדי להסיר את ההודעה במידת צורך. הם גם חולקים מידע אחד עם השני, עם ממשלות ועם אכיפת החוק על התעללות באינטרנט פוטנציאלית.
עתה נותר לראות אם כל אלה באמת יעזרו.