מגלקום ובינת יישום זכו במכרז החשב הכללי

יום ו', 29 ביולי 2011

במכרז דינאמי מקוון שערך מנהל הרכש הממשלתי בחשב הכללי, זכו החברות "מגלקום" ו"בינת יישום". המכרז כולל רכישה, אספקה והתקנת ציוד תקשורת פסיבי למשרדי הממשלה ויחידות הסמך למשך שלוש השנים הקרובות עם אפשרות להארכת ההתקשרות לשלוש שנים נוספות. ההיקף הכספי הכולל של ההתקשרות נאמד בכ- 120 מלש"ח.

במכרז התמודדו שבע חברות מובילות בתחום תשתיות התקשורת בישראל והוצעופתרונותשל מיטב היצרנים מישראל ומהעולם לכבילה ולציוד תשתיות העומדים בתקנים ובדרישות גבוהות בתחום תשתיות תקשורת וטלפוניה.

המציעים במכרז נדרשו לספק מענה להקמת תשתיות בתחומי תקשורת וטלפוניה המבוססות נחושת ואופטיקה, וכן תשתיות משלימות ובחלוקה ל-10 תתי קבוצות (הכוללות מאות פריטים ושירותים שונים)  לרבות מענה לביצוע העבודות במדרג זמנים וכן אספקת חומרים בלבד בהתאם לצרכים.

המכרז בתחום זה נערך לראשונה כמכרז מרכזי בשיטת התיחור הדינאמי על גבי רשת האינטרנט והוא כלל חדשנות ויישום תאוריות שונות מתורת המשחקים על מנת להשיג את התוצאה המיטבית עבור הממשלה. המציעים במכרז נדרשו לאחוז הנחה ממחיר מקסימום שנקבע על בסיס חציון ההצעות הראשוניות שהוגשו על ידי המשתתפים במכרז. אחוזי ההנחה שהתקבלו במכרז עומדים על עד 90%  ממחירי המקסימום שנקבעו במכרז.

המחירים שהושגו במכרז משקפים חיסכון של קרוב ל 50% ממחירי השוק וחיסכון כספי של עשרות מיליוני שקלים בהוצאה הציבורית. חיסכון זה אף עשוי לגדול עם הצטרפות של גופים נלווים, לרבות חברות ממשלתיות, גופים סטטוטוריים ועוד, כפי שקורה לרוב במכרזי מנהל הרכש הממשלתי.

מנהל הרכש הממשלתי, רו"ח ליאור אגאי, אמר בתגובה למכרז כי "מדובר במכרז מורכב מאד שעריכתו ארכה זמן רב לאור הכללת מאות פריטים ושירותים שנאספו תקופה ארוכה ממשרדי הממשלה, ובניית מענה אחד עבור כלל הדרישות והצרכים בממשלה. עוד הוסיף, כי המכרז בנוי במתכונת כזאת בה ניתנה גמישות מרבית למשרדי הממשלה בבחירת מתכונת התשתית הנדרשת עבורם. "