מהפיכת הסלולר יוצרת אלפי הזדמנויות חדשות

יום ו', 28 באוקטובר 2011

"בשנת 2020 מספר המכשירים המחוברים לרשת הדאטה הסלולרית

יעלה על מספר בני האדם המחוברים לפס הרחב".

 

"במהלך העשור הקרוב מיליארדי מכשירים יחוברו לרשתות אלחוטיות, יחברו בין תעשיות שונות וישפרו את איכות חיינו. אנו עומדים בפני עולם חדש של הזדמנויות ומודלים עסקיים עבור שחקנים מתחומי התוכן והטכנולוגיה", כך אמר גיל שרון, מנכ"ל פלאפון בוועידת הmobile-.

"להערכתי", אמר שרון, "עד שנת 2020 מספר המכשירים המחוברים לרשת המהירה יעלה על מספר בני האדם המחוברים לפס הרחב. מילארדי מכשירים חדשים, כגון מכוניות, מצלמות, טלוויזיות, מכשירי חשמל ביתיים ועוד, יהיו כולם בעלי מודם סלולרי פנימי ומחוברים לרשתות המהירות כל הזמן". לדברי שרון, בעתיד הלא רחוק המכשירים שלנו ידברו בינם לבין עצמם ללא ידיעתנו, ויוכלו לבצע לרווחתנו פעולות יומיומיות שונות באמצעות חיבור בין מודמים.

שרון דיבר בכנס על כך שכניסתן של GoogleוApple- יצרה מהפכה קונספטואלית וצרכנית הן בציוד קצה בהצמחת סקטור סמארטפונים, התופס נתח שוק של כ-50% מכלל הסלולר כיום בישראל, והן בתוכן הסלולרי בו קיים גידול מתמיד בשימושים ובצפייה בתכנים. לדבריו גם כמות האפליקציות צומחת בקצב מתמיד ועומדת לפי ההערכות על קרוב למיליון אפליקציות במרקט של האנדרואיד ובאפסטור של אפל. כתוצאה מכך השתנו כללי המשחק ותפקידם של מפעילי הסלולר השתנה.

"במציאות החדשה בה כל גוף מסחרי מפתח אפליקציות בתחומו - בנקאות ופיננסים, רפואה, מוצרי צריכה, ספורט, מדיה ועוד, תפקידו של המפעיל השתנה והוא צריך לייצר ערך עבור המשתמש בצורה שונה. פלאפון כיום היא הנתיב המהיר של תעשיית התוכן. אנו מספקים את הערוץ העולה והיורד המהירים ביותר, ומכאן את החוויה הטובה ביותר. במקום להשקיע בפיתוח אפליקציות מקומיות, חברות הסלולר צריכות להפנות השקעות לבניית תשתיות רשת מהירות".

לצד השינויים בשוק הסלולר זיהה שרון הזדמנויות חדשות כמו:

  • טאבלטים – אם פעם בכל משפחה היו 2-3 מכשירים, היום יש להם הרבה יותר כי יש גם סמארטפונים וגם לפטופים וגם טאבלטים. הם רוצים שהכל יתחבר ומפעילי הסלולר יכולים לספק להם את זה, ובמהירות גלישה מצוינת.
  • התפתחות של הCloud- – כל המודל של מעבר לענן מחייב גישה מהירה וזמינה מכל מקום לחומרים של המשתמש. אין ספק שהסמרטפון או הטבלט יהיו מרכיב חשוב בגישה לחומרים שישמרו בענן.

לדברי שרון, המגמות הגלובאליות מורגשות בישראל כבר כיום. בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בשימושי Data, חל שיפור דרמטי באיכות ובכיסוי הרשתות וביקוש למהירות גבוהה יותר. לקוחות סמארטפון של פלאפון, בעיקר בעלי אייפון וגלקסי, הגדילו את הצריכה הממוצעת מינואר השנה לספטמבר ב-100%. הרשתות החברתיות גרמו למהפכה בשימושים בסלולר. הן מעודדות את המשתמש לתחזק פרופיל מעודכן בזמן אמת וזה משנה את אופי השירות.