מהפכת התלת ממד של מיקרוסופט

יום א', 8 בפברואר 2015

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

מיקרוסופט מובילה במהפכת משקפי תלת-ממד

חברת מיקרוסופט ניצלה את הכנס האחרון שלה בעיר רדמונד (בו הכריזה על מערכת חלונות 10) גם להצהרה על  "מהפכת המחשוב ההולוגרפי כשלב מהפכני בעולם התקשוב".

דוברי החברה הציגו את HoloLens – כמכשיר הגורם לראייה תלת ממדית של המוצרים, שניתן לצפות בהם בזוויות שונות בעזרת תנועות ידיים.

מנכ"ל החברה Satya Nadella  אמר באירוע ב-21 בינואר כי "לא מדובר במוצר לצורכי משחקים בלבד, אלא יהיו לו השלכות בתחומים רבים ומגוונים. ביניהם: תכנון, עיצוב ובנייה וירטואלית של אבי-טיפוס, למידה בכל הרמות תוך הצגה תלת ממדית של אובייקטים שונים לעיני התלמיד בתחומי בנייה, הנדסה, אירועים היסטוריים, רפואה, תופעות טבע וגאוגרפיה, תופעות חלל ועוד."

בתחומי הבידור לסוגיהם, תאפשר מערכת תלת-ממד זו התרשמות ריאלית הרבה יותר בסרטים והדגמות למיניהן. ישנן מערכות שמשולבת בהן גם מצלמה שתצלם מפגעים שונים, למשל, או בעיות רפואיות והמידע יועבר למרחקים לצורכי הערכה, טיפול ותיקון.

 

מיקרוסופט אינה יחידה בקידום מהפכה זו. מכשירים שונים הנמצאים בשלבי ניסוי והרצה הם, בין היתר (בנוסף ל-HoloLensשל מיקרוסופ) Samsung Gear VR, Sony Project Morpheus, Oculus Rift, עבורה שילמה באחרונה פייסבוק 2 מיליארד דולר.