מה דעתך? שיחופשי פתוח לכל

יום ה', 29 בדצמבר 2016

המסך  לרשותך. שלח דעתך - shalevmosh@gmail.com ביחס להתקפה של נתניהו על הנשיא אובמה ונאום השר קרי שמוצאת תגבורת ו"תנא דמסייע"  ב"סקר דעת קהל" שערכה העיתונאית יפעת ארליך עם  נהג פלשתנאי דברן.

במאמרה "הפלשתינים שחולמים על אזרחות ישראלית" ("ידיעות אחרונות" 27 דצמבר) מביאה י. ארליך בהתפעלות "סקר דעת קהל" שערכה  בשיחה עם נהג המונית בה נסעה.

היא מציינת בהתלהבות את רצונו לחיות בשטח הרשות הפלשתינאית בעל רמת החיים הנמוכה והמחירים הנוחים אך לעבוד ולקבל תעודת זהות ישראלית על כל ההטבות (כמו ביטוח לאומי) הכרוכות בה.

הנהג החכם מבין כנראה מה שארליך ברוב  התלהבותה אינה מבינה. לפלשתינאים בהחלט יש עניין להנות משני העולמות. להיות אזרחים ישראלים אך לשמור על אורח חייהם  וזהותם הלאומית.

לכן הם גם חולמים על חזרת הפליטים הערבים – לישראל.

ארליך המעולפת מחוכמת הנהג כנראה אינה מבינה כי מצב זה הוא מה שיביא את כולנו לאסון של מדינה דו לאומית. היא כנראה מעדיפה להתעלם מהסיכון בנושא זה למען חוסר גבול בין הפלשתינאים לבין השליטה הישראלית.

ארליך אינה שואלת  האם מצב כזה של מדינה דו לאומית הוא טוב וראוי לצביונה,  לדמוקרטיה, ולזהות של ישראל כמדינה יהודית.

השטחים והנהג הסימפטי חשובים יותר מישראל יהודית ודמוקרטית.

משום מה הסוקרת הנלהבת ארליך אינה מבררת עם הנהג רהוט הביטוי מה לגבי זכות הבחירה לכנסת לכל הערבים בעלי תעודת הזהות הישראלית, אופיה היהודי של המדינה, ההסתה נגד ישראל בכלי התקשורת הפלשתינאים  ואחיו המחבלים הרוצים בהשמדת ישראל.

במסגרת "סקר" זה היא גם כנראה שוכחת לשאול את עצמה אם הנהג הסימפטי  וחבריו הם שיקבעו את מבנה משטרה, זהותה ואף עצם קיומה של מדינת ישראל כיהודית  ודמוקרטית