מובילאי תשתף פעולה עם חברת המיפוי של במוו אאודי ודימלר

יום א', 1 בינואר 2017
 
חברת מובילאיי , שמפתחת טכנולוגיה לרכב האוטונומי, תקיים שיתוף פעולה אסטרטגי, הפעם בתחום המיפוי, עם חברת HERE, שבבעלות שווה של יצרניות הרכב ב.מ.וו, אאודי ודיימלר. החברות סיכמו על שיתוף פעולה, במסגרתו יבצעו אינטגרציה בין המידע שמובילאיי מקבלת מטכנולוגיית המיפוי שלה לבין המפות של חברת HERE. מניית מובילאיי זינקה ב-10% בעקבות ההודעה.
 
HERE, עד לפני שנה חטיבת המפות של נוקיה, נקנתה על ידי היצרניות הגרמניות תמורת 3.1 מיליארד דולר.
לדבריה, החברה מספקת מיפוי ל-80% מהמכוניות בעלות מערכות ניווט מובנות בצפון אמריקה ואירופה. המפות של HERE נחשבות למדויקות מאוד והחברות הגרמניות רכשו אותה כדי להטמיע אותן במכונית אוטונומית עתידית.
 
מייסדי מובילאיי זיו אבירם ופרופ' אמנון שעשוע
 
 
טכנולוגיית "ניהול חוויית הדרך" (REM) של מובילאיי, שמצלמת את הדרך שבה המכונית נוסעת ב-360 מעלות, נחשפה בתערוכת CES, שנערכה בלאס וגאס בינואר 2016. המערכת אוספת מידע מכל הנהגים שאצלם מותקנת המערכת של מובילאיי ויוצרת מיפוי מדויק של הכביש, נתיבים ומסלולים. המיפוי הזה יוטמע כרובד נתונים בשירות הענן בזמן אמת שמציעה HERE.
 
HERE תהנה מהנתונים שמספקת לה מובילאיי כדי לזהות שינויים בדרך ולהתאים את המפה בהתאם, וכך לאפשר תכנון אסטרטגיית נהיגה טובה יותר גם למכונית האוטונומית. בהודעה לעיתונות מסבירות החברות כי ככל שיותר נתוני חיישנים יהיו זמינים מיצרני כלי רכב המצוידים בטכנולוגיה של מובילאיי, כך תתעדכן המפה של HERE במהירות רבה יותר.
 
שתי החברות מתכוונות לבחון במקביל הזדמנויות נוספות שבהן המוצרים והשירותים שלהן משלימות אלה את אלה, ושיאפשרו לקדם את יכולות הנהיגה המוסדרת והאוטונומית.