מוטורולה חוזרת לשוק הסלולר הישראלי

יום ג', 20 באוקטובר 2015

יצרנית הסלולר מוטורולה מוביליטי, כיום בבעלות התאגיד הסיני לנובו, חוזרת לשוק מכשירי הסלולר בישראל. החברה העניקה לחברת יורוקום הישראלית את הזיכיון לשיווק מכשירי הסלולר שלה בישראל. כזכור, מוטורולה מוביליטי יצאה מישראל לאחר שגוגל רכשה אותה והחליטה על סגירת הסניף הישראלי בשנת 2012. כעת, החברה ממנה את יורוקום כמפיצה הרשמית שלה, מה שיאפשר את לחברה לחדש את מכירת מכשיריה בארץ. יורוקום משמשת גם כיבואנית הרשמית של מכשירי הסלולר מבית מיקרוסופט (לשעבר נוקיה). במקביל, החברה גם מחזיקה בזיכיון ליבוא מכשירי הסלולר של יצרנית הסלולר הסינית ZTE ומשווקת מכשירי סלולר בישראל תחת המותג Uniden.

יורוקום תתחיל למכור מיידית באמצעות שורה ארוכה של חנויות ורשתות שיווק, שני מכשירי מוטורולה ראשונים: ה-Moto G (גירסת דור רביעי 2014) ואת ה-Moto X Play.  ה-Moto G (דגם LTE 2014) כולל מסך 5 אינץ' ברזולוציית HD 720p, מעבד Qualcomm Snapdragon 400, מצלמת 8 מגה-פיקסל, מצלמת 2 מגה-פיקסל קדמית, חריץ הרחבה לכרטיסי זיכרון ותמיכה בדור רביעי במהירות של עד 100 מגה.

המכשיר, בנפח 8GB עם 1GB RAM, יימכר בישראל במחיר של 1199 ש"ח. יש לציין כי בעולם כי דגם חדש יותר של Moto G (גירסת 2015), הכולל מספר שיפורים, אך יורוקום, מסיבותיה שלה, בחרה להשיק דגם מיושן יותר.

ה-Moto X Play כולל מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית Full HD 1080p, מעבד Qualcomm Snapdragon 615, זיכרון RAM בנפח 2GB, מצלמת 21 מגה-פיקסל, מצלמת 5 מגה-פיקסל אחורית, חריץ הרחבה לכרטיסי זיכרון, סוללת 3630mAh ותמיכה בדור הרביעי במהירות של עד 150 מגה. המכשיר, בנפח 16GB, יימכר בישראל במחיר של 2,299 ש"ח.

Moto_X_Play_Black_Front_Backנכון לעכשיו, הזיכיון של יורוקום יכלול רק את מכשירי הסלולר של מוטורולה ולא את מכשירי הסלולר של חברת האם לנובו. קטלוג המכשירים של מוטורולה הוא מצומצם מאוד מבחינת מגוון הדגמים, מה שיוכל לפשט את עבודת השיווק של יורוקום, אך מצד שני, יגביל אותה מבחינת הקהלים שהיא יכולה לפנות אליהם. מכשירי לנובו, כדוגמת ה-Vibe Shot, נחשבים למעוצבים ומתקדמים הרבה יותר מאלו המיוצרים תחת המותג מוטורולה וחבל שיורוקום לא מביאה אותם לישראל.

עתה יש להמתין ולקראות אם מוטורולה מוביליטי תשוק בארץ גם את מכשירי חברת האם  לנובו.