מיקרוסופט ואינטל מול אתגר העולם הנייד

יום א', 18 בספטמבר 2011

 

מיקרוסופט, יצרנית מערכת ההפעלה Windows, ו-Intel, היצרנית הגדולה בעולם של מוליכים למחצה, התרגלו  לשלוט בעולם של המחשוב האישי – כותב במאמר מיוחד האקונומיסט הבריטי.

עכשיו מחשבים חדשים  וניידים צפויים יותר לשבת בידיים של אנשים ולא רק  על שולחנותיהם ונובע מכך שהחיים של בני הזוג Wintel יהיו מעתה פחות נוחים.

גרטנר, חברת חקר וייעוץ בינלאומית, צופה כי מול הגידול במחשוב הנייד ימכרו השנה רק 3.8% יותר מחשבים שולחניים מאשר בשנת 2010.

יש גם לחץ להורדת מחירים לנוכח העובדה שאנשים חושבים שיש להדק את החגורה.  מיקרוסופט ואינטל התקשו עד כה להסתגל להתפתחות זו.

הגרסה לטלפון של Windows זכתה אמנם לביקורות טובות אבל הותקנה  רק  ב-1.6% של טלפונים חכמים שנמכרו ברבעון השני.

מערכת ההפעלה הסלולרית של גוגל, אנדרואיד, גרפה 43% מהשוק.

התרומה למנית מיקרוסופט בעזרת ה-Windows לטלבלואידים  היא זעירה. גם השיקול בשווקים של אורך חיי  הסוללה מדרבן רכישת  שבבים חסכונים  כמו אלה שתוכננו  על ידי ARM, חברה בריטית, מה שפוגע בעסקי אינטל.

שתי החברות שהובילו עד כה, התפארו  בימים אלה כי יתנו  מענה לצורך בקשרים עם אחרים. אינטל ו-Google אמרו כי גרסאות עתידיות של אנדרואיד יהיו מוכוונות  Atom, משפחה של אינטל.

אינטל גם מבטיחה לעתיד  צריכת חשמל נמוכה של המעבדים  ופתיחות מול יצרני  טלפונים עם אינטל בפנים כיעד מרכזי שלה.

מיקרוסופט הציגה את הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה שלה,  Windows 8, הגמישה להתקנים שונים ומשולבת גם עם  שבבי ARM.

על ידי פתיחות זו רוצות המובילות הכלליות מיקרוסופט ואינטל  להרגיע את צבא המפתחים שכותבים תוכניות לפעולות  ב-Windowsכי המערכות יהיו מעתה פתוחות לכל.