מיקרוסופט מקימה בנצרת שלוחה למרכז המופ

יום א', 12 ביוני 2016

היעד: הרחבת הגיוס של מהנדסים ערבים

יורם יעקובי, מנכ"ל מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל, השיק אתר פיתוח חדש של החברה בעיר נצרת. זאת  בסדרת אירועים שבהם לקחו חלק מר עלי סלאם, ראש עירית נצרת, מר גרגורי בריסקו, נציג שגרירות ארה"ב בישראל, מנהלי עמותות הפועלות להעמקת שילוב הערבים בהיי-טק הישראלי וכן מאות מפתחים ומהנדסים ערבים. עוד נכח באירוע מר ט.ק. רנגראג'אן (ראנגה), סגן נשיא במיקרוסופט האחראי על מרכזי הפיתוח האסטרטגיים של החברה בעולם.

מרכז המו"פ החדש, השוכן בלב נצרת, הוא האתר השלישי של מיקרוסופט מו"פ בישראל, והוא מצטרף למרכזים בהרצליה ובחיפה שבהם מועסקים למעלה מ-1,000 איש. המפתחים בנצרת ישתלבו בפרויקטי פיתוח מרכזיים של מיקרוסופט מו"פ המתמחה בתחומי אבטחת סייבר, ביג דאטה ובינה עסקית, ענן, ופרסונליזציה. 

יורם יעקובי, מנכ"ל מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל: "האתר החדש הוא שלב נוסף במאמצינו  לשלב מהנדסים ערבים במערך הפיתוח שלנו בישראל ולהעמיק את הפעילות שלנו בצפון הארץ. פוטנציאל הגיוס בקרב מגזר זה רחוק מלהיות ממומש, במיוחד לאור העובדה שרבים מאנשי המקצוע כלל לא מועסקים. לדוגמה, 25% מבוגרי מדעי המחשב בטכניון הם ערבים, ורק כעשירית מהם משתלבים בתעשייה. אנחנו שואפים לכך שמספר המהנדסים הערבים אצלנו יתקרב לחלקם היחסי באוכלוסייה. אני מאמין שנוכחות מרכז מו"פ בתוך עיר ערבית, בשילוב עם מרכז המו"פ המורחב שלנו בחיפה, תגדיל את היכולת לגייסם ולסייע להם בפיתוח קריירה בחברה גלובאלית".   

אודות מרכז המו"פ האסטרטגי של מיקרוסופט בישראל

מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל הוקם בשנת 1991 בחיפה והיה הראשון מחוץ לגבולות ארה"ב. בשנת 2006 החליטה מיקרוסופט להרחיב את פעילות המרכז בישראל כמרכז מו"פ אסטרטגי של מיקרוסופט העולמית, מעמד ייחודי ששותפים לו מרכזים בודדים נוספים מחוץ לארה"ב. מרכז המו"פ על מעסיק למעלה מ-1000 מהנדסים וחוקרים ומתמחה בתחומי הענן, מודיעין עסקי, התאמה אישית של חוויית המשתמש ועוד.