מיקרוסופט משיקה בישראל את פלטפורמת הערים החכמות City Next

יום ד', 3 ביוני 2015

 

מיקרוסופט משיקה בישראל את פלטפורמת הערים החכמות City Next  שתוצע לרשויות מקומיות ברחבי הארץ. ההשקה התקיימה במסגרת שני אירועים של מיקרוסופט, בהם השתתפו ראשי ערים, מנכ"לים ומנהלי מערכות מידע של הרשויות מקומיות.  

פלטפורמת City Next פותחה על ידי מיקרוסופט במטרה לאפשר לערים ברחבי העולם לבצע קפיצת מדרגה טכנולוגית ולספק באמצעותה שורה של שירותים חדישים לתושבים. הפלטפורמה מבוססת על שירותי הענן הרבים שמיקרוסופט מציעה כיום, בראשם Azure,  לרבות כוח עיבוד ואחסון,  Office 365, יישומים כמו CRM, תחום ה-BIועוד. כל אלה הותאמו לצרכים הספציפיים ולמגמות התפתחות של ערים ורשויות עירוניות מכל גודל וסוג.

פלטפורמת City Nextהיוותה בשנתיים האחרונות בסיס לפרויקטים חלוציים, חלקם פורצי דרך במאות ערים ברחבי העולם וביניהן:  ברצלונה, המבורג, וושינגטון, לוס אנג'לס,  לונדון, ניו-יורק,  פרנקפורט ועוד.

טל שטיינמן, מנהלת קבוצת ממשלה, מיקרוסופט ישראל: "ערים חכמות הן אחד האתגרים הגדולים ואחת ההבטחות הגדולות של העידן הדיגיטלי. באמצעות City Nextניתן לרתום בקלות את עוצמות עולם המידע לצורך ניהול יעיל יותר של ערים, פיתוח ופריסה מהירה של שירותים חדישים ואיכותיים יותר לכל תושב. הפלטפורמה עושה שימוש במגוון יכולות טכנולוגיות מתקדמות, אשר זמינות היום יותר מאי פעם כגון: ביג דאטה, IoT, רשתות חברתיות, מובייל ועוד זאת לצורך איסוף מידע, ניתוחו ואספקת שירותים חדשניים. כל אלה יוצעו עתה למאות ערים ורשויות מקומיות ברחבי הארץ".   

בשנה האחרונה השלימה מיקרוסופט מספר פרויקטים ראשוניים בערים הגדולות בישראל: תל אביב וחיפה. בחודש נובמבר האחרון זכתה העיר תל אביב  בפרס 'העיר החכמה ביותר בעולם' בכנס ערים חכמות שהתקיים בברצלונה. התואר הבינלאומי ניתן לה בזכות פרויקט 'דיגיתל' המבוסס על פלטפורמת City Nextואשר מספק לתושבי העיר מידע עדכני בהתבסס על מאפיינים כמו: תחומי עניין, קבוצות גיל, מיקום גיאוגרפי ועוד.

השקת הפלטפורמה בישראל נועדה לספק את כלל היכולות הללו גם לערים ורשויות מקומיות רבות נוספות שנציגיהן השתתפו באירוע ההשקה. ביניהן נציגים מהערים: אשדוד, בת ים, גבעתיים, הרצליה, חדרה, צפת, חולון, טבריה, מודיעין, נתניה, עפולה, ראשון לציון, רמת השרון, רעננה ורבות נוספות.