מיקרוסופט מתגברת את תחום המשחקים

יום ג', 16 בספטמבר 2014

מיקרוסופט רכשה את מפתחת מיינקראפט ב-2.5 מיליארד דולר

 

השגעון העולמי של משחקי מחשב מרתק גם את מיקרוסופט (מבחינה עסקית).

המשחק הפך בשנים האחרונות לתחום עשיר ומתפתח של גיימרים וחברות שונות. זוהי הרכישה הגדולה הראשונה של סאטיה נאדלה כמנכ"ל מיקרוסופט

עתה נמסר כי , סטודיו המשחקים מוג'אנג (Mojang), מפתח המשחק הפופולרי מיינקראפט, נרכש בידי מיקרוסופט ב-2.5 מיליארד דולר. כך הודיעו שתי החברות. זאת הרכישה הגדולה ביותר של מיקרוסופט מאז שקנתה את נוקיה לפני כשנה, והרכישה הגדולה ביותר של המנכ"ל סאטיה נאדלה מאז כניסתו לתפקיד.

פיל ספנסר, ראש מחלקת המשחקים החדשה במיקרוסופט המרכזת תחתיה את כל נושא הגיימינג, אישר את הדברים בבלוג החברה.

ספנסר יהיה הממונה על מוג'אנג, שתצטרף לשאר חטיבות המשחקים של מיקרוסופט. סטודיו המשחקים של מיקרוסופט מחזיק כיום בכותרי גיימינג גדולים אחרים כ-Halo ומשחקי המירוצים Forza. הרכישה תושלם עד סוף השנה, בכפוף לאישורים רגולטוריים.

מיינקראפט הוא עולם וירטואלי שמאפשר למשתמשים לבנות עצמים כיד הדמיון הטובה עליהם - והכל בגרפיקה פשוטה וחביבה. המשחק זמין בשלל פלטפורמות ויותר מ-55 מיליון עותקים שלו נמכרו, כש-40% מההורדות היו למכשירי אנדרואיד ו-IOS. לפי מספר הערכות, מספר השחקנים גבוה בהרבה - ככל הנראה בשל העתקות והורדות פיראטיות - ומגיע אף ל-100 מיליון. הפופולריות שלו הפכה אותו לפלטפורמה לתוכן ויראלי, ממים ופרויקטי רשת עצמאיים שונים. למשל, לפניכם דוגמה לגרסת מיינקראפט שעשה גולש לפתיח של "משחקי הכס".


מוג'אנג נחשבת לחברה מצליחה ורשמה רווח של 110 מיליון דולר בשנה האחרונה. ספנסר אמר כי מיקרוסופט מתכוונת לשמר את "הרוח העצמאית" של החברה, וכי המשחק ימשיך להיות זמין בכל הפלטפורמות אבל בקרוב ישתמש בתשתית הענן של מיקרוסופט עצמה.