מיקרוסופט נתבעת ותובעת סביב זכויות קניין

יום ה', 7 ביוני 2012

מיקרוסופט נתבעת ותובעת סביב זכויות קניין .

ליועציה המשפטיים של מיקרוסופט ישראל יש באחרונה הרבה עבודה.

קודם כל עליהם להתגונן בפני תביעה (על סך 25 מיליון שקל) שהגישה הנהלת הטכניון בחיפה נגד החברה על "גניבת קניין רוחני השייך לטכניון".

התביעה הוגשה על ידי מוסד הטכניון למחקר ופיתוח הטוען כי כי מיקרוסופט משתמשת בתוכנות לשיווק מקוון שפותחו על ידי הטכניון ועל כך עליה לשלם תמלוגים ופיצויים.

במיקרוסופט טוענים  כי רכשה ידע בתחום זה במסגרת רכישת חברת "ידעת" כולל התוכנות  בשיווק מקוון. אך הטכניון טוען כי תוכנות אלה הן בעיקר פרי יצירתו  של פרופ' רן סמורודינסקי העובד במשרה מלאה בטכניון.

עתה יש להמתין לדיון המשפטי בנושא זה.

 

במקביל הגישה מיקרוסופט ישראל תביעות על סך כולל של 2.5 מיליון שקלנגד 5 משווקות מחשבים בגין חשד למכירת מחשבים עם רשיון   תוכנה ללא היתר

מכתבי התביעה נגד בתי העסק עולה כי בעסקים אלה נמכרו לחוקרים פרטיים מחשבים עליהם הותקנו מערכת ההפעלהחלונות  וחבילת התוכנהאופיס  ללא רישיון.

באמצעות באי-כוחה, עורכי הדין עידן סידס, עודד שטייף וקרן רובינשטיין, הגישהמיקרוסופט לבתי המשפט המחוזיים בתל-אביב ובירושלים תביעות לצו מניעה קבוע, מתן  חשבונות ותביעות כספיות בסך 500 אלף שקל (כל תביעה) כנגד בתי העסק אליזבל מחשביםברמת-גן, רוידן מחשבים בירושלים, עוז טל מערכות מחשוב בירושלים, גיל מחשבים מתל-אביב ו-AM Tech פתרונות מחשוב ואבטחה מתקדמים מבת-ים.