מכון אמבר תובע 30 מיליון מחברת ארדן

יום ה', 6 בנובמבר 2014
 
חברת אמבר, בעלת מכון התערובות הגדול בארץ למזון לבעלי חיים, תובעת 30 מיליון שקל מחברת המיחשוב ארדן קונטרול-טק, העוסקת באוטומציה והבקרה ופרויקטים לניהול תהליכי ייצור.
 
בתביעה, שהוגשה (30.10.14) לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נאמר, כי בשנת 2009 התחייבה הנתבעת להשלים בתוך 30 חודש פרויקט בתחום המחשוב לשני המפעלים המרכזיים שלה - באזור התעשיה גרנות וליד קיבוץ דביר. היקף הפרויקט היה 10 מיליון שקל. 
 
בפועל, טוענת אמבר, שלוש שנים אחרי המועד בו היה אמור הפרויקט להסתיים סופקו רק 35% מהמערכת. חלק קטן זה אינו תואם את המוצר שהוזמן ואשר אותו התחייבה הנתבעת לספק, התקלות בו מרובות ויומיומיות, ומובילות להשבתות ייצור ולפגיעה מהותית ונזקים לתובעת.
 
אמבר טוענת, כי תיאלץ לפתח מערכת שתחליף את המערכת הכושלת שסופקה לה על-ידי הנתבעת וההשקעה במערכת הנוכחית תרד לטמיון. בלית ברירה, בתקופת הביניים יהיה עליה להשתמש במערכת המיחשוב הישנה והבלתי-מעודכנת אותה הייתה אמורה להחליף המערכת החדשה. לטענתה, היא שילמה עד כה לנתבעת 23 מיליון שקל וזו דורשת תשלומים נוספים.
 
לדברי אמבר, באמצעות עוה"ד עדי קפלן, יוסף קפלן ושרון הרשנזון, היא הודיעה לנתבעת לפני חודשיים על סיום הפרויקט, אך זו מסרבת להשלים עם כך ואינה מוכנה למסור לאמבר את הסיסמאות המאפשרות כניסה למערכת הלקויה.
הנתבעת אף שתלה סיסמאות במקומות נוספים, החוסמות גישה ומונעות ביצוע פעולות או תיקון תקלות במערכת הלקויה, תוך ידיעה שהדבר עלול לשתק את מפעלי אמבר. הנתבעת גם איימה על ספקים מתחרים, שתתבע אותם אם יתקשרו עם אמבר במקומה - נטען עוד.
טרם הוגש כתב הגנה.