מכון היצוא ומשרד החוץ מחפשים חברות להתמודדות עם מחלת האבולה

יום ה', 20 בנובמבר 2014
 
מכון היצוא ומשרד החוץ מגייסים חברות ישראליות להן ציוד, מכשור ופתרונות לטיפול בחולים, ולהגנה על הצוותים הרפואיים המטפלים במחלת האבולה.   זאת, במסגרת תוכנית האו"ם להתמודדות עם מחלת האבולה.  
 
לדברי אורי פחטר, מנהל מחלקת פרויקטים בינלאומיים ומדינות יעד, מכון היצוא: "על פי התוכנית האסטרטגית אותה גיבש האו"ם היקף התקציב הדרוש להתמודדות עם מגפת האבולה ולהשגת מטרותיה הינו כמיליארד דולר ארה"ב. פריטי הציוד הרפואי ומוצרים שונים אותם מבקש האו"ם לרכוש הינם אדירים בהיקפם. בימים אלו אנחנו פועלים לאתר  חברות המייצרות ומשווקות את הציוד והמוצרים אותם מבקש האו"ם לרכוש . חשוב לציין כי בדרך כלל, רכש אותו מבצע האו"ם מתנהל באמצעות מכרזים אולם, בשל דחיפות המצב, חברות שמייצרות מוצרים ו/או ציוד התואם את פריטי הרכש הדרושים לאו"ם יהיו פטורות מהשתתפות במכרז עובדה אשר מקלה מהותית את העבודה מול הארגון.
 
כמו כן, חשוב לזכור כי השתתפות של חברות ישראליות במאמץ הגלובלי בלחימה מול מגפת האבולה תעניק לאותן חברות, חשיפה חשובה מול מקבלי ההחלטות באגף הרכש של האו"ם וארגון הבריאות העולמי ותסייע להן בעתיד, הן בעבודה משותפת עם האו"ם והן בשיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות".
 
יצוין כי מטרות התוכנית של האו"ם הינן: לעצור את התפרצות המחלה, להגיש סיוע רפואי לחולים, הבטחת קיום שירותים הכרחיים, שמירה על יציבות במדינות הנגועות ומניעת התפשטות המחלה/מגיפה למדינות שתושביהן אינם נגועים. במסגרת התוכנית הנ"ל, נדרשים מוצרים וכימיקלים  בתחומי החיטוי, ההגנה והטיפול וציוד רפואי כגון: אוהלים שיכולים לשמש בתור חדרי אשפוז, ציוד מגן לצוות הרפואי, אוהלים לאשפוז החולים, חומרי חיטוי (כלור), אלונקות, ציוד מיוחד לאמבולנסים, חלוקים סטריליים, כפפות, ציוד הגנה לפנים ועוד.