מלחמת ראש בראש על שיווק אפל

יום ג', 27 בספטמבר 2016
  
בתלמוד למדנו. שניים אוחזין בטלית. מה יהיה?
עתה מתעוררת כאן השאלה לנוכח הידיעה כי  שתי חברות שונות אוחזות בתואר משווק מוסמך של אפל ומנהלות באחרונה מלחמת חורמה סביב שאלה זו. הכל החל כשחברת Istore הודיעה במסיבת עיתונאים כי היא הוסמכה לשותפה רשמית חדשה של חברת אפל בישראל, וכן שהיא מתכוונת להשיק רשת חנויות ארצית שתמכור את מוצרי אפל בארץ. iStore הודיעה כי היא תציע את מכשירי ה-iPhone 7 & iPhone 7 Plusבמחירים אטרקטיביים במיוחד. 
בעקבות ההודעה פרסמה חברת iDigital, היבואנית הנוכחית של חברת אפל, הודעה חריפה שבה היא תוקפת את המתחרה החדשה שנכנסה לתחום. 
 
בהודעת iDigital נרשם כי "בהמשך להשקת רשת איי סטור, אשר הגדירה עצמה כשותפה רשמית של חברת אפל, חברת iDigital מבהירה כי חברת אפל בחרה ב-iDigital להיות הנציגה הרשמית היחידה שלה עם רשת חנויות APR - apple premium reseller.
אך ורק iDigital מעסיקה את המומחים של אפל בישראל אשר עובדים תחת הידע, ההנחיה והנהלים בסטנדרטים והמקצועיות שהגדירה חברת אפל העולמית לחנויות APR. לחברת אפל יש מספר רב של רשתות המשמשות כשותפים רשמיים של אפל (PARTNERS), מאושרי שיווק מוצרי אפל, ביניהם: באג, א.ל.מ, אייבורי וגם אייסטור אשר אושרה כשותפה רשמית של אפל כבר לפני יותר מחצי שנה. חנויות אלו, אינן חנויות APR, והעובדים בהן אינם עובדים תחת התקנים בהם עובדים עובדי רשת איי דיגיטל. כמו כן, שירות המעבדה לשנת האחריות של אפל שניתן ברשתות אלו, הנו השירות של מעבדת איי דיגיטל". 
 
הרשת החדשה הוציאה מיד תגובה על התגובה של iDigital  בה נכתב: "רשת iStore  בניגוד לנטען, הינה שותפה רשמית של אפל בישראל, כך הוכרז במסיבת העיתונאים על ידי חיים זגורי, המנכ?ל והבעלים של הרשת. יובהר כי לאפל ישנן הסמכות שונות אשר מיועדות ליוצר בידול בין המשווקים השונים בהתאם לשוק אליו הם פונים ובכלל זאת הסמכות המיועדות לתחום החינוך, האינטגרציה ועוד. iStore  הוסמכה כ-AAR+ מתוך בחירה שלה וזאת על מנת ליצור את הבידול מול הרשת המתחרה". 
 
"כ-AAR+ מתאפשר ל-iStore להציג קמפיינים ייחודיים, עיצוב חנויות פיזיות ואינטרנטיות ייחודיות אשר מעניק ללקוח חוויה טובה, נעימה ומותאמת לצרכן הישראלי - דבר שלא מתאפשר בהסמכת APR. אכן ישנם משווקים נוספים בשוק הישראלי ואולם iStore היא היחידה שהוסמכה להעניק את חווית ה-Retail במסגרת רשת חנויות לשיווק מוצרי אפל בפריסה ארצית, עם מכירה של קו המוצרים המלא של אפל בדומה לחנויות APR. מעבר לכך אין כל קשר בין שירותי מעבדה והסמכת APR, ולראייה - מזה שנתיים פועלת מעבדת DCS כנותן שירות רשמי והיא אשר מעניקה שירותי תיקון רשמיים ללקוחות iStore". 
 
כפי שנאמר במסיבת העיתונאים, iStore" נמצאת בתהליך הסמכה מול Apple לקבלת הסמכת נותן שירות רשמי (AASP). תהליך זה צפוי להסתיים בחודשים הקרובים, ומיד עם סיומו iStore תחולל מהפך בתחום שירות התיקונים הרשמי, כפי שהוא עושה מזה שנים בעולם ה-Retail של Apple, ולמורת רוחה של המתחרה. כל ניסיון לטעון אחרת הוא לחטוא לאמת הפשוטה - iStore היא כאן ומעתה בפריסה ארצית ורשמית, עם השירות הטוב בישראל, המחירים ההוגנים והיחס האישי והיא מזמינה גם את המתחרה ללמוד ממנה ולהציע מחירים שפויים לצד שירות אישי ומקצועי".
 
iStore הודיעה כי תציע למכירה את כלל מוצריה של אפל בייבוא רשמי, כולל מוצרים בלעדיים שלא שווקו בישראל, כדוגמת הנתב AirPort Express  ומגוון כיסויים בלעדיים של אפל. לצד מוצרי Apple, תמשיך iStore לייבא ולשווק מוצרים משלימים לסלולר, אזניות, רמקולים ועוד. 
 
במקביל לקבלת רישיון השיווק, תהפוךiStore, המחזיקה כרגע בחנות בדיזינגוף בתל אביב ובאתר מכירות, לרשת בפריסה ארצית, אשר צפויה להשיק עד סוף שנת 2017 חמש חנויות. הסניף השני של הרשת יפתח בסוף חודש ספטמבר בקניון הנגב בבאר שבע.