ממציאים מישראל מאחורי 284 פטנטים של יבמ

יום ב', 20 בינואר 2014

יבמ – בראש רשימת הפטנטים בארה"ב זו השנה ה- 21 ברציפות

ממציאים מישראל מאחורי 284 מתוך 6,809 הפטנטים  של יבמ ב-2013


יבמ מתייצבת, זו השנה העשרים ואחת ברציפות, בראש רשימת מקבלי הפטנטים בארה"ב. במהלך 2012 רשמה יבמ 6,809 פטנטים חדשים בארה"ב – שיא של כל הזמנים ברישום פטנטים בשנה בודדת. רשימת הפטנטים של יבמ מספקת הצצה אל המגוון הרחב של תחומי העיסוק המחקרי בחברה, כמו גם אל התחומים האסטרטגיים בהם היא מתמקדת, דוגמת מערכת ווטסון, ענן מחשוב, יישומי Big Dataוניתוח אנליטי - בדרך לעידן המחשוב הקוגניטיבי.

מאחורי הפטנטים של יבמ, עומדים יותר מ- 8,000 ממציאים עובדי החברה, הפזורים במערך המחקר והפיתוח ב- 47 מדינות בארה"ב וב- 41 ארצות סביב העולם, ובכללן ישראל.
בסך הכול, אחראים ממציאים מישראל ל-284 מתוך כלל הפטנטים שרשמה יבמ אשתקד.  הדירוג מלמד גם שמעבדת המחקר של יבמ בחיפה (שאחראית  ל- 120 מהפטנטים) מובילה באופן ברור במקוםהראשון ברישום פטנטים  בארה"ב על ידי גופים הפועלים בישראל: פי שניים יותר ממארוול ישראל המדורגת במקום השני.

לדברי עו"ד סוזן ארז, היועצת המשפטית של יבמ בישראל בתחום הקניין הרוחני, ניצבות מעבדות המחקר והפיתוח של יבמ בארץ בעמדה ייחודית, המאפשרת להן להציג התקדמות עצומה בעידן החדש של מערכות קוגניטיביות. הממציאים העובדים במעבדות המחקר של החברה בארץ פיתחו שורת טכנולוגיות המאפשרות לחברות ישראליות להציג רמה גבוהה במיוחד של יעילות וחדשנות בתחומים דוגמת ניהול מערכות מים, בנקאות, מערכות רפואיות ויישומים בעלי אופי בטחוני. "מעבדת המחקר של יבמ בחיפה מחזיקה בידע נרחב בתחום הניתוח האנליטי ויישומי Big Data , המאפשר לה לפתח פתרונות חדשים, המציגים תובנות חדשות ורבות ערך ממגוון רחב של נתונים הנאספים כיום במערכות שונות", אומרת ארז.

כך, לדוגמא, משיקה עתה  יבמ בארה"ב מוצר חדש לשוק הקמעונאות "אזורי הנוכחות של יבמ". המוצר, הנשען על טכנולוגיית מובייל שפותחה בישראל, מאפשר לשדרג את חוויית הקניות בחנות בעזרת חיישני מיקום ופותח דרך לתקשר עם הלקוח בזמן אמת, מול המדף, ולהציע לו מבצעי קידום מכירות המתאימים למאפיינים האישיים שלו. פטנטים נוספים  מאחוריהם נמצאים ממציאים מישראל קשורים בסיוע לחקלאים ישראלים בצמצום עלויות ההשקיה.  פטנט אחר ממעבדת חיפה מאפשר להשתמש באנליטיקה ויזואלית כדי לסייע למכבי אש לזהות את מקור להבות האש והמיקומים הדורשים תשומת לב מיוחדת.

"המעורבות של מעבדות המחקר והפיתוח שלנו בישראל בפיתוח טכנולוגיות ענן מחשוב ומובייל מאפשרת לנו להציע גם ללקוחות בישראל יתרונות בדמות המצאות ומוצרים המייעלים את פעילותם. ככל שהענן הופך עניין כלל-עולמי, וטכנולוגיית המובייל זמינה בכל יד ובכל מקום – מסתמנת הזדמנות עצומה להצעת שירותים ומוצרים היוצרים ערך אמיתי", מוסיפה ארז.

לאחר יבמ, המובילה את רשימת מקבלי הפטנטים בארה"ב בשנת 2013 עם 6,809 פטנטים, מדורגות סמסונג (4,676 פטנטים), קנון (3,825), סוני (3,098) ומיקרוסופט (2,660). בהמשך, ניצבות פנסוניק, טושיבה, הון האי הסינית, קוולקום ו- LG.