ממשל זמין נוסח הודו

יום ש', 25 בפברואר 2012

באחרונה, משרד התקשורת וטכנולוגית המידע של ממשלת הודו (GOI) פרסם מדיניות הנוגעת למסגרת להפעלת גישה ניידת למוסדות השלטון (m-governance). באופן כללי, מסגרת ממשלת הודו לגישה ניידת למוסדות השלטון שואפת לנצל את הפריסה הרחבה של טלפונים ניידים ולרתום את הפוטנציאל של יישומים ניידים כדי לאפשר גישה קלה מסביב לשעון לשירותים ציבוריים, במיוחד באזורים הכפריים.

אחד היעדים העיקריים של מסגרת זו הוא יצירת תשתית ייחודית וכן מערכת אקולוגית לפיתוח יישומים עבור גישה ניידת למוסדות השלטון במדינה. מסמך המדיניות ציין גם שהממשלה תאמץ ותפרוס בהדרגה, בפרק זמן מוגבל, אמצעים לפיתוח התשתית שיבטיחו הספקה כוללת של שירותים ציבוריים הן לאוכלוסיה העירונית והן לאוכלוסיה הכפרית במדינה.

להלן אחדים מהאמצעים העיקריים הכלולים במסגרת לגישה ניידת למוסדות השלטון (m-governance):

 

  • אתרי האינטרנט של כל מחלקות וסוכנויות הממשלה ייהפכו לתואמות טלפונים ניידים, תוך שימוש בגישה "אינטרנט אחד".
  • יאומצו תקנים פתוחים ליישומים ניידים, על מנת להבטיח תפעוליות בינית של יישומים במערכות הפעלה שונות והתקנים שונים, בהתאם למדיניות הממשלה של תקנים פתוחים לגישה למוסדות השלטון באמצעות האינטרנט (e-Governance).
  • כל מחלקות וסוכנויות הממשלה יפתחו ויפרסו יישומים ניידים להספקת כל השירותים הציבוריים שלהם באמצעות התקנים ניידים במידה שהפלטפורמה הניידת מאפשרת זאת. הן גם יציינו את רמות השירות של שירותים אלה.

בנוסף, הממשלה ציינה שערוצים שונים, כגון קול, טקסט  (MMS) ישולבו במערכת של m-governance כדי להבטיח שכל המשתמשים יהיו מסוגלים לגשת בקלות ולהשתמש בשירותים שיסופקו במסגרת מערכת m-governance.

לכן, נראה כי התשתית הבסיסית הדרושה עבור מערכת ה-m-governanceכוללת התקני משתמש קצה כגון טלפונים קוויים, טלפונים ניידים, סמרטפונים, מחשבי כף יד (PDAs), מחשבי טבלט ומחשבים ניידים עם תשתית אלחוטית יוצרים ביקושיםחדשים.

למידע נוסף:

http://www.mit.gov.in/content/framework-mobile-governance.