מנכלית פיסבוק ישראל - המהפכה הדיגיטלית נותנת כוח לעסקים הקטנים

יום ש', 3 בדצמבר 2016
 
 
 
עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל אמרה בכנס שדרות: "המהפכה התעשייתית פגמה ביכולת של עסקים קטנים לקום. המהפכה הדיגיטלית מחזירה את הכוח לעסקים הקטנים"; השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל אמרה כי "עדיין לא השכלנו להשקיע את המקסימום שאנו יכולים להשקיע בפיתוח של עסקים קטנים, כי הדבר יכול להוביל לפריצה משמעותית בכלכלה"
 
עדי סופר-תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל וחברת ועד מנהל בעמותת "לתת עתיד", אמרה כי: "יש עדיין, לצערי, פערי שכר בין נשים לגברים בכל הרמות, גם ביחס לעסקים זעירים. אנו נמצאים היום בעידן שהשינוי בעיצומו, בגלל שיש לנשים יכולת לקחת חלק הרבה יותר משמעותי בסביבת העבודה בלי תחושה שהן מקריבות מחיר יותר מידי כבד למול המשפחה. אנו כבר לא יכולים לחיות בעולם שבו ניתן לבחור בקריירה או בחיי משפחה, יש לשלבם".
 
עוד מוסיפה סופר-תאני כי: "אני מאמינה בכל ליבי ב"אומת הסטארטאפ", שקמה תודות לאופי של ישראלים, לרוח היזמית, ולכך שאנו לא מקבלים "לא" כתשובה. מתוך הבנה שהדבר צמח לא רק בגלל שיש יכולות טכנולוגיות הנדסיות אלא אופי של אנשים- זאת צריך לשכפל ביחס לעסקים הזעירים.
 
העסקים הזעירים בישראל יצליחו כי כיום הכוח עבר מהגופים הגדולים לקטנים. בעבר הפרסום המרכזי נעשה דרך הטלוויזיה, וכיום המדיה המשמעותית היא הרשתות החברתיות, שנגישות לכולם. כיום עסקים קטנים יודעים לעשות שימוש בפרסום של רשתות חברתיות טוב יותר מאשר גופים גדולים. כיום יש באמת יכולת לגופים קטנים לפרוץ: המהפכה התעשייתית פגמה ביכולת של עסקים קטנים לקום.
 
המהפכה הדיגיטלית מחזירה את הכוח לעסקים הקטנים ולפרט. היום אישה יכולה להגיע ולהגדיר את קהל היעד שלה כל יום, ובצורה נגישה. חלק מהשותפים להצלחת העסקים הזעירים צריכים להיות גורמי המדינה- אך הם לא צריכים להיות השותפים היחידים, אלא גם סיוע של אנשים לאנשים, במערכת של אקו-סיסטם יזמי".