מסטרקארד פותחת מעבדת חדשנות במזרח אפריקה

יום ה', 4 בדצמבר 2014

מיליוני אנשים עניים חיים במדינות מזרח אפריקה והם נאבקים כדי לשלם עבור החינוך של ילדיהם או תמורת טיפולים רפואיים חיוניים כאשר מתרחשים אירועים בלתי צפויים. לכודים בכלכלה המבוססת על כסף מזומן, חסרים להם שירותים פיננסיים שישמרו עליהם מפני סכנות, יסייעו להם להשקיע בעתיד ולבנות עתיד טוב יותר.

מסטרקארד הכריזה על השקת מעבדות מסטרקארד לשילוב פיננסי, יוזמה חדשה שמטרתה להשפיע על למעלה מ-100 מיליון אנשים ברחבי העולם באמצעות פיתוח כלים פיננסיים מעשיים וחסכוניים, אשר מרחיבים את הגישה ומסייעים לבנות עתיד יציב בטווח הארוך.

באמצעות מענק של 11 מיליון דולר מקרן ביל ומלינדה גייטס, שיתפרש על פני שלוש שנים, המעבדה תפתח רעיונות חדשים בשיתוף יזמים, ממשלות ובעלי עניין מקומיים אחרים ברחבי מזרח אפריקה, ותעבור במהירות משלב הרעיון למציאות.

למרות החידושים הללו, העולם עדיין חיים 2.5 מיליארד אנשים אשר אינם חלק מהמערכת הפיננסית הרשמית. מהאנשים הללו נמנעת גישה לשירותים פיננסיים בסיסיים והם נאלצים לסמוך על כסף מזומן, אשר יוצר חוסר יציבות ומציב סיכונים משמעותיים.

המעבדה החדשה תהיה חלק מחטיבת המו?פ העולמית של מסטרקארד, אשר מתמקדת באבולוציה של מגמות טכנולוגיות וצרכניות, ויצרה במהלך השנים האחרונות מאות אבות טיפוס במגוון תחומים, החל מקבלת תשלומים, עבור באימות וכלה בתשלומי P2P.

באמצעות מינוף תהליך החדשנות המעבדה תייצר פתרונות לשילוב פיננסי ותאיץ את המעבר של הרעיונות הטובים ביותר משלב הקונספט, דרך אב טיפוס, ניסוי ועד לשלב המסחרי במהירות גבוהה מאי פעם.

הקרן תעניק למסטרקארד 11 מיליון דולר לאורך שלוש שנים, על מנת להשקיע במו?פ, כאשר מסטרקארד תממן את פעילות המעבדה בהמשך.