מעבדת נאסא משתמשת בפלטפורמת Red Hat OpenStack במחקר כוכבי לכת

יום ג', 10 במאי 2016

 

רד האט (Red Hat)  - הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הודיעה כי המעבדה להינע סילוני של נאס"א(JPL) , בנתה ענן פרטי המבוסס על פלטפורמת ענן Red Hat OpenStack. זאת תוך חיסכון משמעותי בזמן ומשאבים המושקעים במרכזי נתונים, ובמקביל ארגון מחדש  ואיחוד החומרה הפנימית שלהם.

JPL, שהנו המרכז העיקרי של נאס"א לחקר רובוטי של מערכת השמש, השתמש בטכנולוגיותOpenStack   ולינוקס של רד האט  למודרניזציה של קיבולת האחסון והשרתים הפנימית, מה שאפשר לתמוך במאות מדענים ומהנדסים העוסקים במשימות המרכז.

JPL  של נאס"א הובילה להישגים משמעותיים רבים בחקר החלל, החל מיצירת הלוויין הראשון של ארה"ב עד לשיגור רכבי חללי לכל כוכבי הלכת במערכת השמש, וכל ארבע גשושיות החלל שנחתו על מאדים. היום, משימות גישוש אלה מסתמכות באופן משמעותי יותר על יכולות מחשוב ענן כדי לעבד בקשות מפרויקטי טיסה, וחוקרים עובדים עם נתוני משימות.

מסורתית, רוב התשתית שלJPL   התבססה על חומרת שרתים מותקנת באתר המעבדה.

מהנדסיJPL בנו באתר ענן OpenStack  עבור קיבולת מחשוב ענן גדולה וגמישה אותה הם יכולים לספק למדעני משימות ומהנדסים, כשהם מתכננים להעביר אל ארכיטקטורת ענן פרטי יעילה יותר, פעילויות מחשוב קריטיות שנדרשו עד עתה להיות באתר.

פריסת פלטפורמתRed Hat OpenStack  מספקת ל- JPLקיבולת מחשוב בקנה מידה ארגוני, שתאפשר לחוקרים לנצל את הענן הפרטי שלהם ולהשתמש במשאבי ענן חיצוניים כגון שירותי האינטרנט של אמזון(AWS) כאשר הדבר הכרחי לצורך עמידה בשיאי ביקוש.

Red Hat OpenStack Platform הנו פתרון תשתית-כשירות (IaaS)עתיר סקלאביליות ומוכן לפרודקשן, הממוצב כפלטפורמת ענן בקוד פתוח מועדפת על מספר הולך וגדל של ארגונים גלובליים.