מערכת חדשה לניהול יומן רכב

יום א', 7 באוגוסט 2011

חברת איתוראן מציגה מערכת חדשה לניהול יומן רכב המאפשרת להפוך את כלי הרכב ממקור הוצאה למקור להחזרי מס, על ידי פילוח מדויק ואמין של הנסיעות

תשלום המס המיותר עשוי להגיע לכדי מאות עד אלפי שקלים לעובד בכל חודש (תלוי בשווי הרכב) ולהצטבר למיליוני שקלים לאורך זמן.

על רקע זה - חברת איתוראן פיתחה מערכת חדשה המתאימה את המיסוי על רכב צמוד לשימוש בפועל בכלי הרכב, כלומר תשלום עבור רכב צמוד רק על הנסיעות מחוץ לשעות העבודה, והכרה מלאה בנסיעות לצרכי עבודה- מערכת ניהול יומן רכב.

מערכת ניהול יומן רכב מאפשרת להפוך את כלי הרכב ממקור הוצאה למקור להחזרי מס, על ידי פילוח מדויק ואמין של הנסיעות.

מערכת ניהול יומן רכב מספקת דו"ח תקופתי, שמפרט את סך הקילומטרים שעבר הרכב לפי שלוש קטגוריות: נסיעות לצרכי עבודה, נסיעות אל העבודה וממנה ונסיעות פנאי. הדיווח מבוצע על ידי נהג הרכב בנוחות מרבית, בלחיצת כפתור בלוח מקשים ייעודי, בכל תחילת נסיעה. מנגנון מיוחד מחייב את הנהג לדווח אודות אופי הנסיעה לפני כל התנעה של הרכב.

עמית לוזון, מנהל חטיבת "איתוראן ONLINE" באיתוראן מציין שכ- 70%-80% מהנסיעות של רכבי העבודה הן נסיעות לצרכים עסקיים, באמצעות "יומן רכב" , ניתן לחשב את הוצאות המס לפי הנסיעות בפועל. מדובר בחסכון של אלפי שקלים לשנה לרכב שעומד בקריטריונים.

השירות מוכוון בעיקר לאוכלוסיית הטכנאים, אנשי שיווק, סוכני מכירות וכל אדם המשתמש ברכב (הנדרש לשווי שימוש) לצרכי עבודה.

מצד העובד, מדובר בהטבה משמעותית המתבטאת בתוספת לשכר הנטו- ללא עלות נוספת מצד המעביד. באם המעביד מגלם את זקיפת המס, אזי החיסכון הוא אף גדול יותר ומגיע לכיס הארגון.

המערכת מורכבת מיחידת איתור GPS/GPRS  המותקנת ברכב באופן סמוי המתאימה לשירותי ניהול צי. לוח מקשים ייעודי להעברת הודעות יומן הרכב (נסיעה פרטית/עסקית/מ-אל העבודה) המותקן בסביבת הנהג. יחידת ניתוק התנעה/התראת סירנה (לבחירת הלקוח) לצורך התראה על היעדר בחירת סיווג נסיעה על ידי המשתמש.

מערכת אינטרנטית ממוחשבת ומאובטחת להפקת דוחות נתוני יומן הרכב.