מערכת ממוחשבת לניהול תשתיות מים וביוב בתאגיד המים מיתב

יום א', 3 באפריל 2016

 

 

אגף פיתוח תוכנה בקבוצת מערכות בטלדור, מובילת שוק בתחום ה- GIS, הודיעה השבוע על השלמת פרויקט להטמעת מערכת ממוחשבת לניהול ומיפוי כלל תשתיות המים והביוב עבור תאגיד המים מיתב, המשרת כ-300 אלף תושבים בעיר פתח תקווה. היקף הפרויקט מוערך בכמיליון שקל.

תאגיד מיתב יצא לפרויקט שדרוג מערכת המידע הגיאוגרפית כדי לייעל את הטיפול בתשתיות ה"רטובות" של העיר.  חברת טלדור נבחרה להקים מערכת אחידה מקצה לקצה, אשר תיתן מענה לניהול, תכנון, הקמה ותיקון של תשתיות מים וביוב.המערכת נבנתה על בסיס הפתרון המקיף שמציעה טלדור לניהול "עיר חכמה" עבור רשויות מקומיות.

במהלך הקמת המערכת, הוסבו ונקלטו מאות אלפי נתונים מדויקים על תשתיות המים והביוב בפ"ת, אלעד וכפר ברא, המונות כ-800 ק"מ של צנרת מים וביוב. הנתונים הוטמעו במערכת הממוחשבת.

מערכת ניהול התשתיות הרטובות העירוניות החדשה משלבת טכנולוגיות מעולמות ה-Sql server spatial, Autodesk, Mobile  וכוללת אוסף של יכולות התומכות בכל מגוון הצרכים והתהליכים של התאגיד ובכלל זה, ניתוח הנדסי, ניהול אירועים, ניהול המיפוי והנכסים, תחזוקת הנתונים וכן הפצה ושיתוף של המידע בארגון וכך מאפשרת גם תיאום מלא בין הגופים השונים בעת ביצוע עבודות תשתית.

בנוסף, המערכת החדישה מאפשרת למחלקות האחזקה של התאגיד לצאת לשטח עם מכשירים ניידים וטלפונים חכמים, המכילים אפליקציה המעניקה להם את היכולת לעבוד בשטח, לתשאל , לצלם, לעדכן נתונים חדשים וקיימים ולהזין את המידע הוויזואלי ישירות למערכת בזמן אמת, לצורך טיפול מידי על ידי המחלקות המקצועיות.

כך לדוגמא, במצב בו מתפוצץ צינור מים בעיר, אנשי התאגיד יכולים להשתמש במערכת לזיהוי מיקום הפיצוץ ואופיו ובכך לקבל החלטות על סמך המידע בזמן אמת ולצמצם את הפגיעה באספקת המים לתושבים כתוצאה מהפיצוץ.

את הקמת הפרויקט, משלב המכרז ועד להטמעת המערכת בכל מחלקות התאגיד ניהלה אלה שוורצמן, ראשת תחום ה-GISבמיתב. ליווה את הפרויקט  ברוך הינוך, יועץ מחשוב בכיר למערכות מידע ארגוניות ובפרט למערכות מידע גיאוגרפי.