מערכת תזכור תורים במכבי שירותי בריאות

יום ו', 1 במרץ 2013

 

קבוצת אומניטלקום זכתה במכרז להטמעת מערכת תזכור תורים פרי פיתוחה בקופת החולים מכבי שירותי בריאות. הפרויקט צפוי להתחיל במרץ ולארוך מספר חודשים. היקפו נאמד בכמיליון שקלים בשנה, במהלכה צפויה המערכת לתזכר על מיליוני תורים.

מערכת תזכור התורים של אומניטלקום פונה באופן אוטומטי למטופל, מתזכרת אותו על מועד התור, ומאפשרת לו להיות מועבר לנציג שירות כדי לשנות את מועדו. על מנת למנוע עומס במוקד, המערכת מפזרת את ביצוע התזכורים לאורך היום.

על מנת למקסם את אחוז התגובות, אלגוריתם ייחודי במערכת קובע כיצד לפנות למטופלים – בשיחה בפנייה אישית, במסרון (SMS) או בדוא"ל.

מערכת תזכור התורים תשולב באלפי המרפאות וסניפי קופת החולים, לרבות חברות הבנות של מכבי שירותי בריאות –מכבי דנט, מכבי טבעי ובית חולים אסותא. תזכור התורים באמצעות המערכת יאפשר לקופת החולים לחסוך בשעות עבודה של מוקדנים ולמנוע בזבוז משאבים רפואיים, כדוגמת ניצול המכשור הרפואי וזמן עבודת הצוות הרפואי והפרה-רפואי.

נמסר כי, המערכת הוטמעה בעבר בבתי חולים ממשלתיים נוספים ובקופות חולים. היא מתממשקת למערכות חכמות למ?נהל חולים כדוגמת "הנמר", ועומדת בתקני אבטחת המידע והפרטיות המחמירים של ארצות הברית – HIPAA(Health Insurance Portability and Accountability Act).