מרכז הפיתוח של זברה טכנולוגיות בסכנת סגירה

יום ב', 27 באפריל 2015

פעילות בינלאומית של חברת ציוד קריאה והדפסה  של ברקודים עלולה לפגוע בתעסוקה בישראל.

השלוחה הישראלית של זברה טכנולוגיות החליטה לפטר כמה עשרות מתוך כ-50 עובדיה, כך נודע ל'כלכליסט'. בעקבות זאת, עתיד מרכז הפיתוח המקומי נמצא בסכנה.

השלוחה הישראלית של יצרנית הברקודים, מעסיקה כ-50 עובדים, ותפטר חלק ניכר מעובדיה 5 חודשים לאחר שהחברה רכשה חטיבה של מוטורולה סולושנס.
 

זברה טכנולוגיות, שבסיסה בשיקגו היא יצרנית ציוד קריאה והדפסה של ברקוד ושוויה עומד על 5 מיליארד דולר. החברה מפתחת גם מכשירים ניידים ומסופים לחברות ענק, והשלימה בדצמבר את רכישת מחלקת המוצרים הארגוניים/אזרחיים של מוטורולה סולושנס (Motorola Solutions) בתמורה ל-3.45 מיליארד דולר.

 

מנכ"ל זברה טכנולוגיות, אנדראס גוסטפסון
מנכ"ל זברה טכנולוגיות, אנדראס גוסטפסון צילום: בלומברג

 

במסגרת העסקה, עברו 4,500 עובדי מוטורולה בעולם לידיה של זברה טכנולוגיות, ובהם כ-50 עובדי מרכז הפיתוח שבקריית שדה התעופה שבלוד.

 החטיבה שרכשה זברה פיתחה מסופים וטאבלטים לארגונים המשמשים לספירת מלאי במחסנים או לחיוב בקופות ברשתות קמעונאיות. המסופים נבדלים משאר המוצרים שפותחו במוטורולה, רובם מוצרי תקשורת ומסופים לארגוני בטחון וגופים ממשלתיים, כמו מערכות קשר צבאיות.

 המהלך נתפס אז כחלק מתהליך הפיצול של מוטורולה סולושנס שעברה בשנים האחרונות כמה שינויים, ובהם מכירת מוטורולה מוביליטי, שמייצרת מכשירי טלפון חכמים לגוגל ולנובו.

 מזברה טרם נתקבלה תגובה.