מרכז מדיה ישראלי בעמק האלה יהיה צומת תקשורת לוויינית לאפריקה

יום ב', 1 בפברואר 2016

חברת אראר-מדיה (RR Media. נאסד"ק: RRM), ספקית ישראלית  של שירותי ניהול והפצת תוכן דיגיטלי עבור רשתות טלוויזיה ורדיו בכל העולם,הודיעה כי נבחרה על ידי מיזם האינטרנט המהיר של Eutelsat, לאפשר לאוכלוסיה גדולה יותר באפריקה חיבור לרשת האינטרנט, באמצעות שילוב של טכנולוגיות ממספר חברות שונות, המותאמות לחיבור משתמשים באיזורים המאופיינים בפיזור אוכלוסיה דליל עד בינוני.

הפרויקט יעשה שימוש ביכולות הלווייניות של מרכז המדיה של רר-מדיה במזה"ת, הנמצא בעמק האלה, לצורך Uplink  לחיבור ואספקת אינטרנט מהיר באמצעות לוויין למיליוני משתמשים במדינות אפריקה שנמצאות מדרום למדבר סהרה, ואשר יתמוך במגוון רחב של אפליקציות אונליין ומדיה דיגיטלית.

רר-מדיה תספק במסגרת הפרויקט שירותי תשתית תקשורת ותמיכה טכנית ל-BB4Africa, חברה שהוקמה לצורך הפרויקט על ידי Eutelsat. שירותים אלה כוללים אירוח של אנטנות השידור וציוד התקשורת של BB, אשר באמצעותו מועברת תקשורת האינטרנט אל גופי ISP  כמו ספקיות אינטרנט ותקשורת וחברות סלולר מקומיות, ואל מרכזי אינטרנט עבור משתמשי קצה כמו בתי קפה ומלונות. בנוסף, תעביר רר-מדיה את תקשורת האינטרנט מספקית ה-Tier1הגלובלית אל תחנת הקרקע, וממנה אל ספקיות האינטרנט המקומיות באפריקה. זאת, באמצעות תחום התדרים החדש KaBand  לצורך קיבולת נתונים גבוהה, ובקצב תעבורה גבוה של עד 8 גיגה לשניה.

המיזם של Eutelsat ממנף טכנולוגיות לווייניות על מנת ליצור מערכת ייעודית, שכוללת קיבולת אינטרנט גבוהה במיוחד, במטרה להביא את תקשורת האינטרנט אל מספר משתמשים רחב יותר באפריקה באמצעות פתרונות חדשניים ידידותיים לשימוש ולהתקנה מהירה, ומשתלמים כלכלית. הפרויקט יצא לדרך בדצמבר 2015, כשחיבור אינטרנט למשתמשים באפריקה יהיה זמין בסוף שנת 2016 באמצעות הלוויין עמוס 6.