משלחת יחודית של חברות טכנולוגיות ייצור מתקדמות מישראל.

יום ב', 12 בספטמבר 2016
מאת  דורון אברהמי , נספח כלכלי ברלין
 
ביוזמה משותפת של הרשות להשקעות זרות ושיתוף פעולה תעשייתי (הרשפ"ת), איגוד תעשיות מתכת חשמל ותשתית (התאחדות התעשיינים), מכון היצוא והנספחויות המסחריות של ישראל בברלין ובמינכן, תבקר בגרמניה בין התאריכים 19-22.9.2016 משלחת ייחודית של חברות טכנולוגיות ייצור מתקדמות מישראל.
 
הביקור ייערך במסגרת הסכמי רכש הגומלין של מדינת ישראל עם גרמניה ובמהלכו ישתתפו החברות הישראליות בביקורים עסקיים ויקיימו פגישות עבודה עם גורמים רלוונטיים בחברות גרמניות מובילות המחוייבות בשיתוף פעולה תעשייתי עם ישראל.
 
בין החברות הגרמניות עמן יתקיימו מפגשים עסקיים:
 
ThyssenKrupp Group – קונצרן המעסיק כ- 155 אלף עובדים ב- 80 מדינות ובעל היקף מכירות שנתי של כ- 43 מיליארד אירו. הקבוצה מייצרת מגוון רחב של מוצרים כגון ספינות וצוללות, מעליות ומסילות הולכי רגל, חלקי חילוף לרכב ועוד. כמו כן, הקבוצה מעניקה שירותי הנדסה וייעוץ בתכנון מפעלים כימיים, מו"פ ותשתיות. לקבוצה מחוייבות שת"פ תעשייתי עם מדינת ישראל בהיקף של מאות מיליוני יורו.
Rolls Royce – קונצרן בריטי הנסחר בבורסה בלונדון, עם נוכחות בכ- 50 מדינות והיקף מכירות של כ- 16 מיליארד יורו בשנת 2015. הקונצרן מתמחה בייצור מנועי סילון לתעופה, ופעיל בתחום התעופה האזרחית, תעופה צבאית, מערכות הנעה, צוללות, והנעה אטומית.
MTU – חברה בת של קונצרן רולס רויס, המייצרת מנועי דיזל גדולים, מערכות הנעה ומערכות הולכת אנרגיה לכלי שיט, כלים כבדים ותעשיות הנפט והגז.
L’orange – חברה בקונצרן רולס רויס המתמחה בטכנולוגיות הזרקה מתקדמות לתהליך ייצור מנועים.
RENK AG – חברה בעלת 130 שנות נסיון, מעסיקה מעל 2,200 עובדים ברחבי העולם ועם היקף מכירות ב-2015 שעמד על 483 מיליון אירו. החברה היא אחת מהיצרניות המובילות בעולם של מערכות הנעה, תמסורות ומסבים לתחום השינוע והתעשייה. לחברה יש הסכם מסגרת עם הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי במשרד הכלכלה והתעשייה וקיימים מספר רב של סיפורי הצלחה עמה.
Atlas Elektronik – חברה רבת מוניטין בתחום מערכות האלקטרוניקה הימיות העוסקת בפיתוח מערכות סונאר (טכנולוגיה לניווט ולגילוי צוללות ואוניות הפועלת באמצעות גלי קול) משולבות עבור צוללות וטורפדו במשקל כבד.
 
חלק מהחברות הישראליות המשתתפות במשלחת:
 
Eltel Technologistics Ltd
Grofit Plastics
Ham-Let
Kanfit Ltd
Matechet – Carmel
MIGAN Ltd
Wire Rope Works MESSILOT
Arnir A.T. Communication Ltd
Ettem Engineering s.a. Ltd
Metalicone Technologies