משרד הכלכלה הישראלי וטלפוניקה חתמו על הסכם

יום ב', 22 ביולי 2013

 

שיתוף פעולה לקידום טכנולוגיות חדשות

המדען הראשי במשרד הכלכלה, אבי חסון, ויו"ר ומנכ"ל Telefónica I+D, קרלוס דומינגו, חתמו על הסכם לשיתוף פעולה במו"פ תעשייתי, במסגרתו ישתפו הגופים פעולה במחקר ובפיתוח טכנולוגיות חדשות. במפגש לקח חלק מזכיר המדינה של ספרד לענייני מסחר, חיימה גארסיה-לגאז.

טלפוניקה (Telefónica), מחברות הטלקום הגדולות בעולם, פעילה ב- 25 מדינות ברחבי העולם, ויש לה כ- 300 מיליון משתמשים. טלפוניקה דיגיטל אחראית על חדשנות, מו"פ, שותפויות גלובליות ומגוון שירותים דיגיטליים עבור הענקית האירופאית. בשנים האחרונות מחזקת טלפוניקה את מחוייבותה לישראל, מהלך שמתמקד בחיפוש אפיקי השקעות בשוק הישראלי, תגבור קו מוצרי התקשורת המפותחים בישראל, הגדלה של מצבת כח האדם בישראל והצטרפות לתוכניות דוגמת זו של המדען הראשי, התואמת את האסטרטגיה העסקית של טלפוניקה.

ב-2010 רכשה טלפוניקה את חברת Jajah הישראלית, הפועלת מרעננה, המתמחה בפתרונות Voip (העברת קול ונתונים על תשתית אינטרנטית), בסכום של 207 מיליון דולר ובתחילת 2013 הפכה החברה רשמית ל"טלפוניקה דיגיטל ישראל", כשהגוף הישראלי אחראי על כל מהלכי המחקר והפיתוח של מוצרי התקשורת העתידיים של טלפוניקה. כחלק מהמהלך אף הרחיבה טלפוניקה גם את פעילותה בתחום השותפויות בישראל והכריזה על תחילת פעילותה בישראל של קרן ההשקעות של החברה -  Telefonica Ventures. בנובמבר 2013 הובילה הקרן סבב השקעה בסטארט-אפ הישראלי Everything.me, המפתחת של פלטפורמת מובייל דינמית מבוססת HTML5.

"אנו גאים בשיתוף הפעולה עם 'אומת הסטארטאפים'. ההסכם יאפשר לנו ללמוד כיצד הופכים סביבה מורכבת להזדמנות תודות תרבות יזמית וחזון רב-לאומי", אמר דומינגו בטקס החתימה.

"המהלך הנוכחי משקף את החשיבות הגדלה והולכת של ישראל, על יכולות המו"פ שלה", אמר מנכ"ל  טלפוניקה דיגיטל ישראל, גיל כהן. "חתימת ההסכם מהווה פלטפורמה להמשך שיתוף הפעולה העמוק של טלפוניקה עם ממשלת ישראל וההסכם מהווה נדבך נוסף, המוכיח את מחויבותה של טלפוניקה למדינת ישראל."