מתקפת השכנוע של חברות הגיימינג

יום ו', 26 ביוני 2015

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

מול תחושה ציבורית של חוגים רחבים (בעיקר קשישים יותר) כי נושאי הגיימינג הממוחשב מאבדים תנופה ועניין בציבור – יוצאות עתה החברת העוסקות בתחום זה במתקפה נגד הסברתית.

הזדמנות לכך ניתנה במסגרת תערוכת ה-Electronic Entertainment Expo  או בשמה המקוצר E3,  שנערכה באחרונה בלוס אנג'לס.

נשיא חברת המשחקים נינטנדו,  רג'י פיס-אימה הצהיר  במסיבת עיתונאים כי "עולם המשחקים הוא לא רק הנאה לעצמו אלא הוא פורץ דרך למאות סוגים של ישומי תקשוב חדשניים מרכזיים".

נציגי החברות המובילות שהציגו בתערוכה אלפי משחקים חדשים – וגרסאות חדשות  הסבירו את החשיבות לעולם כולו בתחום זה:

-    הטכנולוגיה הכלולה במשחקים החדשים ממש  מעוררת את כל תחום המחשבים  כאשר השבבים והמעבדים הכלולים בהם  מקדמים בין היתר את נושא "הבית החכם" עם שליטה מרחוק בכל מכשירי הבית, מתאורה ועד למפתח אלקטרוני אלחוטי.

-    החברות נינטנדו ואקטויז'ן הכריזו על פיתוח משותף של צעצועים  פיזיים שיכולים לתקשר אלחוטית עם קונסולות של משחקים כמו גם עם אביזרים אחרים.

          -   עולם המשחקים ישנה את כל התחום של למידה, העשרת ידע ורפואה. 

          -   חברת מיקרוסופט- הציגה גרסאות חדשות של הצגה הולוגראפית רב ממדית  וסוני הראתהשילוב של PlayStation  עם  קסדה לראיה תלת ממדית, אישית וקבוצתית  שנמצאת כעת בפיתוח על ידי קבוצת  Sony Computer Entertainment.

         -   יצרנים כמו Bethesda  ואחרים הציגו מערכות משחקים למובייל מבוססות אנדרואיד ו-iPhone  עם אפליקציות מגוונות להפעלת המשחקים בקבוצות ובתצוגה תלת ממדית.