מתרחבות החקירות נגד גוגל

יום א', 15 במאי 2011

נציבות הסחר הפדרלי (FTC) בארה"ב אוספת מידע נגד גוגל במסגרת חקירה הבודקת חשדות להתנהגות מונופוליסטית בתחום החיפוש באינטרנט, דיווחה בלומברג על פי מקורות יודעי דבר. FTC, שהיא הרגולטור הממונה על הגבלים עסקיים בארה"ב, מתכננת להגיש דרישות למידע לחברות הייטק אמריקאיות, אמרו המקורות. הנציבות חיכתה להשלמת חקירה של משרד המשפטים האמריקאים בנוגע לרכישה של ITAסופטוור, חברת מידע בתחום התיירות על ידי גוגל.

משרד המשפטים אישר את הרכישה, בשווי 700 מיליון דולר, בתנאי שגוגל תחשוף בפני מפעילות מנועי חיפוש מתחרות מידע בתחום הנסיעות והתיירות, ותאפשר לממשלה לבחון תלונות על התנהגות לא הוגנת.
 
החקירה החדשה עשויה להיות בעלת השלכות משמעותיות, אמרה אלינור פוקס, פרופסור למשפטים באוניברסיטת ניו יורק. "גוגל עלולה להיות המיקרוסופט הבאה", התייחסה פוקס לתביעה שקבעה כי מיקרוסופט פעלה כמונופול בתחום דפדפני האינטרנט בעשור הקודם.

חקירה נוספת מתנהלת באירופה כנגד מעמדה החזק של גוגל בתחום מנועי החיפוש. עם זאת, ייתכן שייקשה על ה-FTCלהוכיח כי גוגל ניצלה לרעה את מעמדה בשוק החיפוש, מכיוון שתוצאות החיפוש שלה פשוט טובות יותר, אמר פרופסור ג'יימס גרימלמן מבי"ס למשפטים בניו יורק.