מתרחבת ההכרה במשקל הפיתוח הטכנולוגי בישראל

יום ב', 20 בינואר 2014

 

 

כיצד חברתך מסכמת את שנת 2013 מבחינת התקדמות (או נסיגה) כלכלית, מקצועית וכניסה לשטחים חדשים?

 

CSRהעולמית, אשר המטה שלה יושב בקיימברידג', בריטניה, הכריזה השנה על  CSR  ישראל כמרכז הפיתוח והדיזיין המוביל של החברה לתחום הדיגיטל, וככאלו, אנו מנהלים מישראל את פעילות הפיתוח של החברה בתחום הדיגיטל, בכל מרכזי הפיתוח שלה בעולם.

CSRהיא חברה שמאפשרת חיבוריות באמצעות טכנולוגיות כמו:Smart  Bluetooth, GPS

ו- WiFi.  לפני כשנתיים, חיפשה CSR  דרך להפוך לחיונית יותר עבור לקוחותיה ועל רקע זה רכשה  את צורן הישראלית (CSRישראל) שהתמחתה בפתרונות אינטגרטיביים לשווקים שונים. מהלך זה איפשר ל- CSR  לשתול את הטכנולוגיה שלה בתוך הצי'יפים שמפתחת CSR  ישראל ולמצב אותנו כחברה המפתחת פלטפורמות חיוניות ביותר, המהוות את לב ליבן של המערכות המפותחות ע"י לקוחותינו.

בראשית 2013 קיבלה CSR  החלטה אסטרטגית להעביר את כל פיתוח רכיבי ה– Automotive SoC ממרכז הפיתוח שלה בשנגחאי ל- CSR  ישראל. כיום כל החומרה לתחום זה מפותחת אצלנו בישראל.

 

מהן התוכניות שלכם בהרחבת עיסוקים ועסקים, כניסה לתחומים חדשים, קליטה (או חלילה פליטה) של עובדים.

 

לקראת 2014 הגדירה החברה 5 תחומי פעילות שזוהו על ידי מיטב חברות המחקר והמומחים העולמיים כתחומים החמים וכמנועי הצמיחה הטכנולוגים של 2014.  תחום האודיו והמוסיקה, אותו מובילה CSR  בהפרש ענק ממתחרותיה, בכל הנוגע לפיתוח אוזניות, רמקולים אישיים ורמקולים גדולים של מכשירי טלוויזיה. בבסיס הטכנולוגיה עומד מעבד DSPהמכיל אלגוריתמיקה מאד חכמה ומטייב את יכולת השמע, כמו למשל, על ידי ביטול של זמזום המנוע.
 

תחום של מיחשוב לביש עבורו מפתחת החברה SmartBluetooth שיודע לעמוד בצריכת אנרגיה נמוכה ולפעול למשך פרקי זמן ארוכים. צמידי בריאות של נייקי, המתבססים על טכנולוגיה זו כבר זמינים בשוק.

בתחום הרכב מפתחת החברה צ'יפ שיודע לעשות אינטגרציה בין יכולות גרפיקה

גבוהות,אודיו, וידאו, מידע אינפורמטיבי שקשור לנהיגה ועוד ועוד. כל זאת, תוך כדי שילוב של ה-  GPS, מצלמות MDR  שנותנות תמונת מבט של 360 מעלות על הרכב, רמקולים וכו'. כל החומרה בתחום זה מפותחת בישראל.  

 

Indoor Location– יכולות התמצאות במקומות סגורים כמו חניונים, קניונים, שדות תעופה, קמפוסים אקדמיים או בתי חולים. יכולות אלה מתאפשרות באמצעות אינטגרציה בין כל  הרשתות ומקורות המידע הזמינים כמו  רשת לווינית, רשת Wi-Fiוחישובי מרחק וזמן.

 

מדפסות משרדיות עם יכולות עיבוד תמונה גבוהות אשר מאפשרות למשתמש    

להדפיס למשל מסמכים ישירות מן הטלפון הנייד.

 

בסניף הישראלי, היושב במת"ם, חיפה, אנו שוקדים על פיתוח הדורות הבאים, בכל התחומים המוזכרים. השווקים שמניתי קודם הם שווקים של עשרות מיליארדים, והאנליסיטים מזהים את CSR  כשחקן מרכזי בתחומים האלה.

 

הנה כמה דוגמאות לרכיבים שיפותחו בישראל בשנת 2014:

  • הרכיב הבא של CSR  בתחום האודיו שפיתוחו מתחיל בימים אלה.
  • רכיב Automotiveהמכיל אינטגרציה מאד מורכבת של מספר טכנולוגיות שונות של CSR.
  • רכיב Bluetooth Smart המהווה צעד נוסף אל תוך עולם המיחשוב הלביש.
  • רכיב עבור הדור הבא של מדפסות High End.

 

מה הערכתך לגבי מצב השוק הישראלי היום והצפוי לשנת 2014?

 

העולם כולו מכיר ומעריך את הגורם האנושי ואת יכולות היזמות והפיתוח הגבוהים שמאפיינים את ישראל. אני מעריך כי השוק הישראלי ימשיך להתבלט  וכי גם ב- 2014 יבשילו הרבה מיזמים חדשים ועימם כנראה גם אקזיטים נוספים.