נזק מזערי ממתקפת אנונימוס

יום ה', 7 באפריל 2016
מתקפת ההאקרים "אנונימוס" ביום ה' עשתה יותר רעש מנזק.
 
נמסר  כי מכל נסיונות הפריצה לאתרי המשלה וגופים ציבוריים נפרץ חלקית רק האתר המקשר בין ישראל לארגון המדינות המפותחות OECD.
 
מסתבר כי נכון להיום, המתקפות של ארגון "אנונימוס" לרוב לא דורשות התערבות של חברת אבטחת מידע, וניתן למנוע את נזקי המתקפות הללו בדרכים פשוטות כאלה שכל אדם עם ידע בסיסי במחשבים יכול לעשות: "היום אפשר להגביר אבטחה ברוב האתרים, גם על ידי התקנת סיסמה נוספת". 
 

אנונימוס (באנגליתAnonymous; תרגום לעברית: 'אנונימיים') היא תופעת אינטרנט שהחלה בשנת 2003 בפורום התמונות 4chan, ואשר מייצגת קונספט תאורטי של קהילה הפועלת באופן אנרכיסטי, מתקיימת ברשת ומחוצה לה ופועלת כישות בעלת אינטליגנציה משותפת אחת‏[ 

המושג 'אנונימוס' משמש גם כשם כולל לחברים בתת-תרבויות אינטרנט שונות, הפועלים בסביבה בה זהותם האמיתית איננה ידועה‏[ 

מקור השם אנונימוס בדרך שבה הופיע שם המשתמש באתר 4chan.

בתחילת דרכו, אומץ הקונספט של אנונימוס על ידי קהילה של גולשי אינטרנט, אשר היו פועלים, אומנם באנונימיות, אך באופן מתואם ביניהם, לעבר מטרה מוסכמת באופן כללי למדי, ובעיקר למטרות הבידור האישי שלהם. הפעילויות כללו בעיקר מתיחות אינטרנטיות שונות כמו השתתפות המונית ומתואמת במשחקי מחשב ובקהילות "סקנד לייף" מתוך מטרה לחבל במשחק ("להטריל" אותו). החל משנת 2008, חלקים מקהילת הגולשים אשר מזוהה עם אנונימוס החלו באופן גובר לקשר את עצמם לפעילות של האקטיביזם משותף בינלאומי, באמצעות התמיכה בהפגנות ובפעילויות נוספות שמטרתן היא לקדם חופש ברשת האינטרנט וחופש דיבור. פעולות המזוהות עם "אנונימוס" נעשות על ידי פרטים שאינם מגלים את זהותם האמתית, ואשר בוחרים לייחס לפעולות שעשו ולעצמם את שם הקבוצה (מבלי שהחברות בקבוצה תוענק להם על ידי גורם ספציפי כלשהו).

אף על פי שלא ניתן לקשר את חברי הקבוצה לישות אינטרנטית אחת, קיימים אתרים רבים המזוהים במיוחד עם קבוצת אנונימוס. מבין אלו ניתן למנות פורומים של תמונות כמו 4chan, פוטובה, דפי הויקי המקושרים אליהם, אנציקלופדיה דרמטיקה ופורומים נוספים. לאחר שבשנת 2008 חברי אנונימוס לקחו אחריות לסדרה של הפגנות שנויות במחלוקת, והתקפות מניעת שירות מבוזרות (DDoS), אשר זכו לסיקור תקשורתי נרחב, עלה מספר הפעולות המשויכות לחברי הקבוצה. בהתחשב ביכולותיה של הקבוצה, אנונימוס הוערכה על ידי CNN להיות אחת מבין שלושת היורשים העיקריים לאתר ויקיליקס.

בשנת 2012, קבוצת ההאקרים אנונימוס הפילה את אתר משרד המשפטים של ארצות הברית, אתר הבולשת הפדרלית (FBI) והאתרים של חברות בידור ומוזיקה שונות כגון חברת יוניברסל מיוזיק, וזאת במחאה על סגירת אתר ההורדות Megaupload וצעדי הממשל האמריקאי כנגד אתרים פיראטיים.

סיסמאת אנונימוס:

WE ARE ANONYMOUS .We are Legion .We do not forgive .We do not forget .Expect us