נטפים העבירה את תכנון מערכות ההשקיה לחקלאות לעולם התלת-מימד

יום ב', 7 ביולי 2014

 

חברת נטפים, מהמובילות בעולם בתחום טכנולוגיית ההשקיה בטפטוף, אימצה את השימוש בתוכנת התכנון והעיצוב המכני - ה-Inventorשל אוטודסק, כחלק ממהלך המעבר לשימוש ב-Autodesk Product Design Suit Premium. השימוש בתוכנה  מאפשר לחברה, המתמחה בפיתוח ואספקת פתרונות להגדלת תפוקות יבולים חקלאיים תוך חיסכון מרבי במים, לקצר תהליכי תכנון והפקת שרטוטים. במקביל, מאפשרת התוכנה לצייד את צוות המכירות בשטח בדוגמאות תלת מימד של מוצרים חדשים לטובת המחשה מהירה של קונספטים ורעיונות והמחלקה הגרפית יכולה להדפיס את התמונות ולהשתמש בהם לפרסומים השונים.

 

הביקוש ההולך וגדל למוצריה של נטפים הוביל לגידול מתמשך בהיקפי הפעילות של החברה ולצורך בפתרונות חדשים. "עד לא מכבר הפיקו את השרטוטים המכלוליים של המנגנונים ומערכות ההשקיה באמצעות תוכנת דו מימד והפקת השרטוטים הייתה איטית ולא תמיד ברורה", אומר בני דונביץ', ממחלקת תכנון מערכות השקיה לחקלאות בנטפים. "כשעובדים על מספר מערכות השקיה במקביל מדובר בהיקף עצום של רכיבים ותהליכים ומטבע הדברים נוצר כר נרחב לטעויות ולבזבוז זמן ומשאבי מערכת. על מנת לייעל את תהליך הפקת השרטוטים ולהתמודד עם היקפי העבודה הוחלט לעבור לפתרון תוכנה ייעודי לתחום - תוכנת תיב"ם של אוטודסק, עם מודולים ייחודיים לתכנון בתלת מימד".

לדברי דונביץ', המעבר לעולם התלת מימד חולל שינוי משמעותי בתהליך העבודה בחברה. "במקום  להכין רשימת חלקים וכמויות ידנית של כל החלקים שאני מחבר זה לזה כדי לבנות את מערכת ההשקיה הנדרשת, עם הפתרון של אוטודסק אני עושה זאת בלחיצת כפתור. אוטודסק היא חברת התוכנה היחידה בעולם המציעה פתרון מלא ליצירת אב טיפוס דיגיטלי, נגיש ועתיר יכולות. היא מאפשרת ליצור, לנהל, לדמות, לבחון, לממש רעיונות ולפשט משמעותית את תהליך התכנון והייצור."

 

"מעבר לשיפור בהיבט התכנוני התוכנה תורמת לנו גם בהיבט השיווקי עסקי", מספר דונביץ'. "היכולת להפיק מהתוכנה תצוגה ויזואלית של כל מערכת השקיה בכל קונפיגורציה ולהציגה בפני לקוחות בכל שלבי העסקה, לא היתה לנו לפני שרכשנו את התוכנה. זו דוגמא מצוינת של תמונה אחת שווה אלף מילים שמאפשרת היום לקצר תהליכי המכירה משמעותית ולסגור עסקאות מהר יותר. ה- Inventorשל אוטודסק מאפשר לנו לעשות יותר במינימום משאבים".