ניסיון פריצה למחשבי בנק הפועלים

יום ד', 14 במרץ 2012

 

האקרים מאוהבים, ניסיון פריצה למחשבי בנק הפועלים ושוב ביקור בבית האח הגדול – מה תקף אותנו בחודש פברואר?

יום האהבה – הוולנטיין – המתקיים מדי שנה בחודש פברואר הוא יום מיוחד לא רק לאוהבים ולאוהבות, גם נוכלי הרשת מקפידים לקיים את חלקם ומנצלים את היום להפצת וירוסים ותוכנות זדוניות למיניהם ברשת האינטרנט, ויום האהבה האחרון לא היה שונה. הודעות ספאם עם בנושא יום האהבה החלו לצוץ כבר בתחילת החודש שלמעשה הפיצו תוכנות זדוניות לאלה שהתפתו ללחוץ על הלינקים ולא היו מוגנים בתוכנת אנטי וירוס. בחברתESET  ממליצים תמיד להימנע מלחיצה על לינקים בהודעות אי מייל או ברשתות החברתיות ובמיוחד כאשר הם מגיעים ממקורות לא מוכרים.

מערכה נוספת לכאורה בין האקרים מארצות ערב לאתרים ישראלים דווחה החודש בכלי התקשורת בישראל – הפעם זה נגמר בניסיון פריצה בלבד למחשבי בנק הפועלים, כך דווח לראשונה על ידי האתר ניוזגיק. לפי הדיווח האקרים איראניים הצליחו להחדיר Malwareלרשת החיצונית של הבנק המשמשת את העובדים לגלישה באינטרנט ומשלוח תכתובות אי מייל אך המתקפה סוכלה לפני שהם הצליחו לחדור למערכות הבנק המכילות מידע פיננסי או מידע רגיש אחר.

בחודש שעבר סופר על הונאה מקומית ברשת הפייסבוק המבטיחה תמונות "לפני ואחרי" של הדיירת אביבית בבית האח הגדול. הפעם נוצלה דמותה של ויקטוריה, הדיירת האורחת מהאח הגדול הארגנטינאי כך מדווח הבלוג חורים ברשת. ויקטוריה היא אומנם לא בדיוק נזירה, אבל הלינק "ויקטוריה הדיירת החדשה עושה סקס ללא הפסקה לעיני המצלמות 18 פלוס" הוא  הונאת פייסבוק שכמובן לא תספק לכם את המובטח אלא תעשה דברים אחרים כמו לשלוח את הלינק לכל רשימת החברים שלכם ולהדביק אתכם בכל מיני תוכנות לא רצויות.

אילו איומים היו הכי נפוצים באינטרנט? 

במקום הראשון בתחום איומי האינטרנט  הוא איום המכונה HTML/ScrInjectאשר שמר על המקום הראשון.  ScrInject, הוא למעשה זיהוי גנרי של דפיHTML  המכילים סקריפט סמוי המנתב את הגולש להורדה אוטומטית של תוכנות זדוניות למחשב שלו. במקום השני נמצא ה- IFN/Autorun, משפחה זו של Malwareמנצלת את אופציית ההפעלה האוטומטית (Autorun) של רכיבי מדיה ניידת במערכת ההפעלה של מייקרוסופט על מנת להפיץ את עצמה ממחשב למחשב. IFN/Autorunהוא האיום הנפוץ ביותר ברוב ארצות אירופה והוא הנפוץ ביותר גם בישראל. למקום השלישי מגיע איום במכונה HTML/iframeשהוא וירוס המושתל בתוך iframe– עמוד אינטרנט המוצג בתוך עמוד אינטרנט אחר – ולחיצה על הקישור מדביקה את הגולש בווירוס.