נמשכת התכווצות חברת קומברס

יום ג', 21 באפריל 2015

לתחושת אי הוודאות בקרב עובדי קמברס שהביאה אף להתערבות ההסתדרות לטובתם  נוכח המגמה למכור את החברה לחברת טק מהינדרה  נוספו עתה שמועות על מכירת חלק מן החברה לאמדוקס.

אחר הודעת קומברס  על העברת 600 עובדי פיתוח לחברת טק מהינדרה (Tech Mahindra) ההודית, מגמת צמצום הפעילות בחברה עשויה להימשך. החברה מנהלת מגעים למכירת חטיבת הבילינג שלה לחברת אמדוקס.

חטיבת הבילינג של אמדוקס  הניבה לחברה הכנסות של 65.5 מיליון דולר ב-2014, ירידה של 16% בהשוואה לשנה שלפני כן. הירידה בהכנסות החברה הייתה בכל פעילויות החברה, וכלל הכנסותיה צנחו ב-27% והסתכמו ב-477 מיליון דולר.

זאת לא הפעם הראשונה שקומברס מנסה למכור את חטיבת הבילינג. ב-2010 וב-2011 היו נסיונות למכירת חטיבת הבילינג, והיו דיווחים על מגעים שמתנהלים גם עם חברת אמדוקס. אז הוערכה חטיבת הבילינג של קומברס בכמיליארד דולר, אך היום שווי החברה כולה עומד על 477 מיליון דולר.

אם העסקה אכן תצא לפועל, היא תבטא  את המגמה של חברת קומברס, להתמקד בפעילויות ספציפיות. במסגרת זו חתמה החברה על הסכם אסטרטגי עם ענקית התוכנה ההודית טק מהינדרה, שמתמחה בייעוץ, תכנון והקמה של פתרונות ITברחבי העולם. במסגרת ההסכם בין שתי החברות, יועברו 600 מעובדי קומברס המועסקים במחלקת השירותים הדיגיטליים העסקיים של קומברס לחברה ההודית, מתוכם 400 בישראל. ההסכם ייכנס לתוקף ב-1 ביוני ולאחריו תעסיק קומברס בישראל 350 עובדים.