נסגרה רכישת לינקדאין על ידי מיקרוסופט

יום א', 11 בדצמבר 2016

יש אישור רשמי: נסגרה רכישת לינקדאין על ידי מיקרוסופט

לאחר קבלת אישור רגולטורי לעסקה מהאיחוד האירופי, פרסם סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט פוסט בחשבון הלינקדאין שלו בו הוא מדווח על השלמת העסקה ומפרט את התוכניות לעתיד

האיחוד האירופי אישר את רכישת לינקדאין על ידי מיקרוסופט תמורת 26 מיליארד דולר, ובימים אלה  פרסם סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, פוסט בפרופיל הלינקדאין שלו בו הוא כותב שהעסקה הושלמה והוא "נרגש לקראת המטלות המשותפות".

יצוין כי מיקרוסופט ניסתה לרכוש את לינקדאין במשך עשור. ואף הציעה פשרות לאיחוד האירופי כדי לקבל אישור לרכישת לינקדאין.

נאדלה חשף כמה מהמטרות של מיקרוסופט לשילוב לינקדאין במוצריה. ביניהן נוכחות של לינקדאין בכלים של אאוטלוק ואופיס, התראות של לינקדאין ב-Windowsהרחבת התוכן השיווקי במיקרוסופט על שלל מוצריה, והצעת חדשות ועסקים לאורך המערכת של מיקרוסופט בדגש של MSN.

בין הדוגמאות שנתן נאדלה לשילוב בין הפלטפורמות הוא פירט אפשרות לניסוח קורות חיים ב-Word עם עידכון בפרופיל הלינקדאין ואפשרות ש-LinkedIn Learningיהיה זמין באקוסיסטם של מיקרוסופט דרך אופיס ו-Windows.

נאדלה כתב שבקדימות סדר העדיפויות של החברות נמצא הרצון להאיץ את הצמיחה של לינקדאין באמצעות הצעת ערך מוסף למשתמשיה. אבל הוסיף שהוא "רואה כאן גם הזדמנות גדולה יותר להבטיח שכולם יוכלו להרוויח מהטכנולוגיה וליצור הזדמנויות חדשות באמצעות הכלכלה הדיגיטלית".