נס, החברה בת של חילן רוכשת את השליטה בחברת פתרונות התוכנה דנאל

יום ה', 7 ביולי 2016

חברת נס, החברה הבת של חילן , מעוניינת להתרחב לתחום מוצרי המסחר האוטומטי. בשל כך החליטה לרכוש את השליטה (60%) בחברת פתרונות התוכנה דנאל בתמורה ל-54 מיליון שקל. העסקה משקפת לדנאל, המוחזקת כיום באופן בלעדי על ידי המייסד דני גז, שווי של 90 מיליון שקל. מניית חילן עולה כעת במסחר ב-3.2%.

דנאל, שהוקמה בשנת 1994, משווקת תוכנה שבה משתמש כמעט כל מנהל תיקים בישראל. באמצעות המערכת מנוהלים כיום בישראל נכסים והשקעות בשווי של יותר מטריליון שקל. המערכת של דנאל מאפשרת ל מנהל התיק לעקוב אחרי זירות מסחר ברחבי העולם.

כמו כן, מנהלי הארגון יכולים לעקוב אחרי פעולות ההשקעה ולהפיק דו"חות שונים לגבי התשואה אותה הניב התיק, איזה נכסים נרכשו ולפי איזה מחיר. בנוסף, באמצעות המערכת המחלקות השונות בארגון, יכולות להפיק נתונים עבור הדו"חות חשבונאיים ודו"חות המס בהתאם לצרכים הרגולטורים עליהם הם נדרשים לענות. המערכת מתממשקת למערכות השונות של הארגון.

בשנת 2015 גדלו הכנסותיה של דנאל ב-5.4% ל-22.3 מיליון שקל והרווח התפעולי של החברה טיפס ב-5.3% ל-11.14 מיליון שקל, בהשוואה לשנת 2014.

 

לדברי שחר אפעל, מנכ"ל חברת נס "המטרה שלנו הינה להתרחב לאזורים של מסחר חכם ואוטומטיזציה של תהליכים. המטרה בעתיד הינה כי באמצעות הבק אופיס יתאפשר למנהלים להחדיר מדיניות השקעה בצורה רוחבית. מעבר לכך מכיוון שהעולם היום מתחיל להיכנס לזיהוי אנומליות במסחר (כדוגמת הרצת מניות), מטרתנו תהיה לפתח מוצרים מגוונים שיענו לדרישות הרגולציה בנושא בעתיד".

מכיוון שהחברה החדשה אמורה להעביר לקופת דנאל 90 מיליון שקל, כחלק מהעסקה, נס תעביר לקופת NEWCOסכום של 54 מיליון שקל, בגין תשלום חלקה בפעילות. יתרת 36 מיליון השקל ירשמו כהלוואת בעלים של דנאל ל-NEWCOאשר תישא ריבית שנתית של 3% ומועד פירעונה טרם נקבע.