סגן נשיא ערבי ישראלי לאפל

יום א', 17 באוגוסט 2014
ג'וני סרוג'י, ישראלי-ערבי יליד חיפה ובוגר הטכניון, קיבל את תואר סגן הנשיא לתחום החומרה, ויהיה אחראי על עיצוב שבבי הליבה בכלל מכשיריה של אפל, בכלל זה האייפון, אייפד והמקבוק.
 
על המינוי החדש נמסר  במסגרת מינויים של 5 סגני נשיא חדשים המדווחים ישירות למנכ"ל טים קוק, ואחראים על תחומי ליבה ביצרנית האייפד והאייפון.
כאמור, ג'וני סרוג'י, ישראלי-ערבי יליד חיפה ובוגר הטכניון, קיבל את תואר סגן הנשיא לתחום החומרה, ויהיה אחראי על עיצוב שבבי הליבה בכלל מכשיריה של אפל, בכלל זה האייפון, אייפד ומחשבי המקבוק. המינוי הרשמי הוכרז רק עתה  אך סרוג'י מזכיר בפרופיל שלו ברשת לינקדאין כי הוא משמש באופן לא רשמי כבר כשנה בתפקיד.  
סרוג'י הצטרף לאפל בשנת 2008, אז מונה לתפקיד מנהל פיתוח במחלקת השבבים למכשירי כף יד, ושימש בתפקיד עד שנת 2011, אז מונה לתפקיד מנהל הפיתוח בתחום ה- VLSI, תפקיד ניהולי בכיר העוסק בשילוב של כל הרכיבים אלקטרונים ממוזערים המפותחים באפל ליצירת שבב הכולל רכיבים רבים. כאמור,  כבר באוגוסט 2013 מונה באופן לא רשמי לתפקיד סגן הנשיא לתחום החומרה. 
 
סרוג'י השלים תואר שני במדעי המחשב בטכניון וב-1990 הצטרף למעבדות פיתוח החומרה של IBM בחיפה, ולאחר מכן עבר לאינטל חיפה, משם עזב לארה"ב ומונה להצטרף למשרדי אינטל באוסטין, טקסס, שם עבד עד שחזר ל- IBM בשנת 2005. סרוג'י פעל רבות להקמת מרכז הפיתוח של אפל בישראל, ואף מינה לתפקיד את אהרון אהרון, לשעבר מנהל הפיתוח בצורן ומי שהיה מרצה של סרוג'י בקורסים למדעי המחשב בטכניון. 
 
בעבר סיפר ראש עיריית חיפה יונה יהב כי בבואו לפגוש את נציג אפל העולמית לקראת פתיחת מרכז המו"פ של אפל בחיפה, הוא פגש בסרוג'י והחל לדבר עמו באנגלית. סרוג'י עצר אותו וענה לו בעברית: "אין צורך לדבר אנגלית. קוראים לי ג'וני סרוג'י, ערבי וישראלי, אך בעיקר חיפאי מרחוב עבאס. חיפה נתנה לי את כל מה שיש לי ואני בא להחזיר". 
  
ההכרזה על המינויים החדשים באה רק ימים ספורים לאחר שאפל פרסמה את דו"ח הגיוון הארגוני שלה שחשף כי היספאנים ושחורים מהווים 18% מכח העבודה שלה בארה"ב, וכי היא תתחייב לשפר את הנתון ולהעסיק עובדים נוספים מקרב מיעוטים במדינה.