סטודנטיות ממכללת שנקר זכו במקום הראשון בתחרות עיצוב

יום ו', 26 באוגוסט 2011

גאווה ישראלית: סטודנטיות ממכללת שנקר – המחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה, זכו בתחרות בינלאומית של חברת בנטלי העולמית, הפעילה במתן פתרונות תוכנה לתחומים של GIS, בניין, הנדסה אזרחית, מים וביוב, צנרת תהליכית ופתרונות רבים נוספים. חברת בנטלי מיוצגת בישראל על ידי מקיט מערכות מקבוצת מלם- תים.

הסטודנטיות: טל טג'ר וניבי טפליץ, זכו במקום הראשון בפרס תחרות העיצוב לסטודנטים, של בנטלי, עבור הפרויקט 'כנפיים מכניות' – סרטון אנימציה פרמטרית המתעד חקירת מנגנון מכניזם של לאונרדו דה-וינצ'י, בקטגורייתCommunicating Through Visualization  (תקשור באמצעות ויזואליזציה). סטודנטיות נוספות מהמחלקה : שני טוכמן, נוגה הרץ ושירן חזות, זכו באותה קטגוריה באות כבוד.  הפרויקטים הזוכים נוצרו במסגרת קורס אקדמי "אנימציה וסימולציה בסביבת תיב"מ – שנה ב', בהנחיית: אפרת גלבוע M.A., עוזרת הוראה: מיכל ברש.

התחרות כללה אלפי סטודנטים בתחומי העיצוב מעשרות מדינות. הפרס ניתן לסטודנטים המצטיינים, על ידי Zeljko Djuretic, מנהל התוכניות האקדמיות לאזורEMEA בבנטלי, ועל ידי ז'ק בוזגלו מנהל מכירות במקיט מערכות, נציגת בנטלי בישראל בנוכחות, נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר וראש המחלקה פרופ' שרגא קירשנר.

הפרויקטים נבחנו על ידי צוות שופטים בלתי תלוי, שכלל מורים מובילים מכל העולם ומומחים בתחומים הנדסיים שונים. בנימוקי השופטים לזכייה, הם ציינו כי הסטודנטים משנקרהוכיחו יצירתיותומצוינות, ביישום עקרונות העיצוב וההנדסה וכמו כן עשו שימוש אפקטיבי בתוכנות בנטלי.

פרופ' שרגא קירשנר, ראש המחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה בשנקר, מסר כי תוכנות בנטלי מלווה את הסטודנטים, לכל אורך לימודיהם וכי תוכנות אלו מייצגות את הפילוסופיה של טכנולוגיית העיצוב.

סקוט לורגן, המנהל העולמי של רשת Be CareersBENTLEY, יוזם התחרות,הוסיף כי פרס זה מהווהעדות למחויבות של המורים והסטודנטים לתחום וכמו כן מעיד על החדשנות בלימודי ארכיטקטורה, הנדסה ומבנה.

מחברת מקיט מערכות, נציגת בנטלי בישראל, נמסר: "אנו גאים מאוד בזכייתם של סטודנטים ישראלים, בתחרות הבינלאומית של בנטלי. הדבר מהווה סימן מעודד, בנוגע לרמה של החינוך האקדמי, בתחומי הטכנולוגיה בישראל".  

גם בשנים הקודמות רשמה המחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה בשנקר הישגים בתחרות זו.  בשנה שעברה,  אפרת גלבוע ((B.Des, M.A., מרצה, חברת סגל ומרכזת סדנאות דיגיטליות, בחוג לעיצוב פנים, מבנה וסביבה, שנקר, רמת גן, זכתה בתואר הבינלאומי "מחנכת השנה לשנת 2010", מטעם בנטלי העולמית, בשל הצטיינותה בהוראת התיב"ם (תכנון באמצעות מחשב).כמו כן, בשנת 2009 זכו סטודנטים משנקר במקום ראשון באותה תחרות בקטגורייתAnimation and Freeform/Artistic Expression.. שלושה זוגות נוספים מהמחלקה,זכו באות כבוד באותה קטגוריה.הסטודנטים הזוכים, לאורך השנים, עבדו כולם בהנחייתה של אפרת גלבוע.

החברות בנטלי ומקיט מערכות, מפיצות את תוכנות בנטלי, להנדסה, אדריכלות וארכיטקטורה, למוסדות אקדמיים ובכך מקדמות את ההוראה בתחומי ההנדסה ומאפשרות לסטודנטים להיחשף לטכנולוגיות התכן המתקדמות ביותר.