סיוע פדרלי להכשרה לטכנולוגיה

יום ה', 19 בנובמבר 2015

האם יכולים  הדרכה ואימון היי-טק להיות כרטיס היציאה מעבודה בשכר נמוך?

ממשל אובמה חושב כך. הבית הלבן נוקט צעדים כדי לקדם היוזמה לסייע לעובדים צעירים, מובטלים ובעלי מיומנות נמוכה לקבל הכשרה בטכנולוגיה ויושמו בעבודת הי-טק.

כבר בחודש מרץ, הנשיא ברק אובמה הודיע על היוזמה TechHire, שמציעה 100 מיליון $ במענקים פדרליים לתוכניות חדשניות המספקות הכשרת טק לאנשים עם הכנסה נמוכה, נכות, או מיומנות מוגבלת באנגלית. באחרונה, מחלקת העבודה פתחה את תהליך הבקשה למענקים אלה.

היוזמה באה כמעט לכל תעשייה אמריקנית הצריכה עובדים עם כישורים טכניים במערך של אזורים, כגון פיתוח תוכנה, ניהול רשת ואבטחה מקוון. "בינתיים, יותר מ-6 מיליון אמריקאים מגיל 16 עד 24 שנים הם מחוץ למעגל העבודה ולא בבית הספר", אמרו בבית הלבן.

TechHire אמורה להיות דרך לתעשייה פרטית לעבודה עם קהילות מקומיות כדי לבנות כוח עבודה מאומן היטב ולתת לאנשים את ההזדמנות לעבודת טק משתלמת היטב שאחרת לא תהיה לו. הבית הלבן טוען כי באמריקה השכר בעבודה שדורשת מיומנויות טכנולוגיות-מידע הוא גבוה יותר בשעור של 50 אחוזים מהשכר הממוצע בעבודה.
על פי ההודעה לעיתונות של הבית הלבן. לפחות 50 $ מיליון מכסף המענק ילך לכיוון תוכניות לאמריקנים צעירים, בני 17 עד 29, שיש להם "מחסומים להכשרה ותעסוקה", כדי להכין אותם למקומות עבודה בטכנולוגיה, בריאות וייצור מתקדם.

TechHire גם מחפש מעבר ממצבים מסורתיים של הכשרת עובדים, לתוכניות אוניברסיטאות ומכללות קהילה, כולל מתן מימון לתוכניות שמציעים קידוד תכנות וקורסים באינטרנט כדי לקבל מיומנות במהירות רבה יותר ופחות כסף.