סימולטור חדש שפרסמה הרשות לחשמל יעזור לעקוב אחר צריכת החשמל

יום ב', 23 במרץ 2015

כמה חשמל אנחנו באמת צורכים? סימולטור חדש שפרסמה הרשות לחשמל יעזור לנו לעקוב ואולי גם לחסוך. בינתיים המענה מרשות החשמל לפניות הציבור צולע.

לדברי דוברת רשות החשמל  רובנו לא באמת יודעים כמה כסף עלה לנו השימוש בחשמל עבור כל פעולה. וכך, מדי חודש אנחנו מקבלים חשבון חשמל שלעיתים נראה לנו מנופח יותר ממה שחשבנו שיהיה.

עתה לראשונה, באמצעות מחשבון חדש שהשיקה רשות החשמל, יוכלו כל בני הבית לדעת כמה חשמל צורך כל מכשיר חשמלי בבית, מהם מרכיבי השימוש הגורמים להתנפחות חשבון החשמל וכמה זה עולה למשפחה, ולתכנן את צריכת החשמל החודשית והשנתית שלכם בהתאם.

כאשר הבית שלנו עמוס במכשירים חשמליים אשר איננו מודעים לעלות הצריכה שלהם, חשבון החשמל עלול להיות יקר מהמתוכנן וליצור קשיים פיננסיים עבור משק הבית. באמצעות הסימולטור, יכול כל אחד מבני הבית לאמוד את הוצאות החשמל השנתיות עבור כל מכשיר שבו הוא משתמש וכך לחסוך בחשמל ובכסף, תוך תכנון קדימה.

השימוש במחשבון פשוט וקל – נכנסים לאתר האינטרנט של רשות החשמל, מציינים מהם מוצרי החשמל הקיימים בבית, מזינים את שנות הותק שלהם ואת מספר השעות הממוצע בהם כל מוצר פועל מדי יום. בהתאם, מציג הסימולטור בפני הצרכן את מחיר עלות השימוש בכל מוצר בנפרד, וכן את סך העלות השנתית לכל המוצרים שנבחרו.

בנוסף, מציג הסימולטור את האפשרות לחסכון בחשמל על ידי שימוש במכשיר יעיל/חדש יותר.

נוכח הקושי להבין למה חשבון החשמל גדל כאשר לכאורה הוצהר שהוא יירד -  צפוי להתעדכן בחודשים הקרובים גם מראהו של טופס חשבון החשמל המוכר, כך שיציג בתוכו את מרכיבי המשנה של החשבון בצורה מפורטת ונוחה יותר.