סימילר ווב מגייסת עוד 25 מיליון דולר

יום ב', 26 באוקטובר 2015

 

סימילר ווב מגייסת עוד 25 מיליון דולר.

 

את סבב הגיוס מובילים דייוויד אליאנס ונספרס. הסטארט?אפ פיתח שירות למדידת תנועת גולשים וגייס רק לפני פחות משנה 15 מיליון דולר. עתה, מרחיבה החברה מצבת העובדים שלה ומחפשת אנשי מכירות.

 

 רק לפני פחות משנה גייסה החברה 15 מיליון דולר, ומאז היווסדה ב?2007 צברה הון של 65 מיליון דולר.

את הסיבוב הנוכחי הובילו שני משקיעים קיימים בחברה: ענקית האינטרנט מדרום אפריקה נספרס (Naspers), שלה אחזקות ב?Tencent הסינית וב?Mail.ru הרוסית, וכן הלורד היהודי?בריטי דייוויד אליאנס, שהחל להשקיע בחברה לפני כשלוש שנים. בין המשקיעים הקודמים של החברה מנכ"ל 888 לשעבר גיגי לוי, מנכ"ל מרכזי הפיתוח של מיקרוסופט לשעבר משה ליכטמן והמשקיע יוסי ורדי.

  

 

סימילר ווב מתחרה בין השאר בשירות הדירוג הפופולרי אלקסה ובגוגל. עם זאת, היא שונה מהן בכך שהיא עוקבת אחר מדדים רבים כמו תנועה, זמן שהייה ואיכות ההתקשרות עם האתר. כיום היא מספקת מידע על 80 מיליון אתרים ו?3 מיליון אפליקציות, ובין לקוחותיה — גוגל, איביי, וכן טאבולה ואאוטבריין הישראליות. החברה משרתת 2,500 חברות שמשתמשות במערכת המודיעין העסקי שלה כדי להבין בין היתר את המיצוב שלהן בהשוואה למתחרים.

 

החברה, בניהולו של אור עופר, צמחה מאוד בשנתיים האחרונות וגדלה מ?30 ל?250 עובדים, ומהם יותר מ?200 בתל אביב. את ההון היא תפנה לגיוס 150 עובדים נוספים עד סוף 2016. כעת מגייסים ב חברה עשרות עובדי מכירות אונליין למשרדיה בתל אביב.

 

על פי ההערכות, החברה מייצרת הכנסה שנתית של עשרות מיליוני דולרים ועדיין אינה רווחית, מאחר שהיא במשימת גידול מתמדת; רק כשליש ממכירותיה בישראל.