סימנטק שיתפה 50 מומחי אבטחה בתחרות תקיפת סייבר שנערכה בישראל

יום ב', 3 בפברואר 2014

במסגרת כנס הסייבר בתל אביב, יצרה חברת אבטחת המידע,סימנטק משחק של סביבת סייבר וירטואלית אשר דימתה פריצה לשרתי חברה. במהלך המשחק 50 משתתפים ניסו במשך 4 שעות להחזיר נתונים רגישים שנגנבו על ידי חברה מתחרה.

זו  הפעם ה- 15 שסימנטק עורכת את תחרות הסייבר באירופה והמזרח התיכון ומאפשרת למומחים ממגוון התחומים (מומחי אבטחת מידע, מנהלי מערכות מידע, סטודנטים, ואנשי מקצוע בענף) לפרוץ למערכות מידע של החברה אותה תקפו.

התחרות שנערכה במהלך כנס סייברטק 2014 ביוזמת ישראל דיפנס ובחסות מטה הסייבר הלאומי, יועדה לכל רמות המומחיות הטכנית והכניסה את המשתתפים לנעליו של ההאקר במטרה להבין את מטרותיו, את הטכנולוגיה בה הוא משתמש ואת דרך המחשבה שלו. במהלך המשחק המשתתפים נדרשו לפרוץ למערכת ה- ITשל החברה המתחרה על מנת להוכיח או להפריך את השתתפותה בתקיפה על החברה שעליה מומחה הסייבר מגן.

המשחק הדגיש את הצורך לפתח ללא הרף כישורים ייחודיים להגנה על תשתיות דיגיטליות. התחרות שהייתה בסגנון "תפוס את הדגל" אפשרה למשתתפים לבחון את מומחיותם בסביבת עולם ייחודית שפותחה על ידי סימנטק.

אלעד עייני(24) מנצח תחרות הסייבר של סימנטק, בגיל 17 שיתף עיני פעולה עם מוסד פיננסי ישראלי וחשף בפניהם פרצות במערכות המחשבים שלהם, כך הרוויח את משכורתו הראשונה בתחום. עייני מציין כי החלום שלו ושל חבריו הוא לפתוח חברת סטארט-אפ בתחום אבטחת מידע פנים ארגוני.

אנתוניו פורזרי, אחראי על טכנולוגית אבטחת הסייבר??ל-EMEAבסימנטק אשר ניהל התחרות מציין כי הישראלים היו המהירים ביותר עד היום בכל תחרויות הסייבר שסימנטק ערכה באירופה.רמת המיומנת שראינו במהלך המשחק בישראל הייתה מעבר למה שהכרנו עד כה. היכולות שהוצגו להתמודדות ופיצוח החידות והבעיות השונות היו גבוהות באופן מפתיע. כיום נושא אבטחת הסייבר הגיע לבגרות מבחינת היקף, מהירות ומגוון האיומים ולכן הגנה איננה בבחינת 'אם' אלא 'מתי'.