סיסקו מעמיקה את המעורבות שלה בהיי-טק הישראלי

יום ד', 29 ביוני 2016

סיסקו מעמיקה את המעורבות שלה בהיי-טק הישראלי. בהמשך לשבוע של הכרזות לגבי תוכניות של החברה בישראל לרגל ביקור של היו"ר, ג'ון צ'יימברס, סיסקו  רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי קלאוד לוק (CloudLock).

קלאודלוק פיתחה טכנולוגיה לאבטחת מידע שמועבר באפליקציות ובמסמכים בשירותי ענן - ומסייעת לארגונים לנטר שימוש במידע רגיש ושיתופו עם גורמים בתוך ומחוץ לארגון. החברה הוקמה על ידי יזמים ישראלים ב-2007 ומנוהלת מבוסטון.

סיסקו תשלם 293 מיליון דולר במזומן לבעלי המניות בקלאוד לוק. בנוסף, עובדי החברה יקבלו חבילת הטבות ובונוסים שיגדילו את סכום הרכישה. בסביבת החברה הדגישו כי מדובר בעסקה טובה ליזמים, העובדים והמשקיעים. החברה מעסיקה כ-150 עובדים, כמה עשרות מהם במרכז הפיתוח בישראל. הפעילות של קלאודלוק תשולב בחטיבת הרשתות והאבטחה של סיסקו, אליה יצטרפו העובדים.

 

קלאודלוק הוקמה על ידי גיל צימרמן, מנכ"ל החברה, צחי שפסה, מנהל פיתוח עסקי ורון זלקינד, מנהל הטכנולוגיות. מאז הקמתה ב-2007 החברה גייסה כ-38 מיליון דולר. 

הפתרון של קלאודלוק מאפשר לארגונים לנטר את פעילות העובדים בארגון ולהתריע בפני שיתוף של קבצים רגישים. כך למשל, אם עובד מעלה לענן מסמך עם מידע רגיש כמו מספר כרטיס אשראי או רשומה רפואית, המערכת של קלאודלוק תתריע על כך בפניו ותוודא שהוא אכן התכוון לשתף את המסמך ותציע לו להצפין אותו. בנוסף, אם מסמך משותף עם כמות גדולה של עובדים המערכת תשאל האם הוא מודע לרשימת התפוצה. הפתרון מגן על ארגונים מפני אחת מחולשות האבטחה המרכזיות שהם חשופים אליהן - הגורם האנושי בארגון.

 

התחום בו פועלת החברה מכונה CASB-Cloud Access Security Brokers   והיא מתחרה בו בחברות כמו אדאלום הישראלית שנרכשה על ידי מיקרוסופט בכ-320 מיליון דולר, פאלו אלטו נטוורקס של ניר צוק, Firelayersו-SkyHigh Networks.