סיסקו תפטר כ-14 אלף עובדים ברחבי העולם

יום ה', 18 באוגוסט 2016
חברת ציוד התקשורת והטכנולוגיה סיסקו עומדת להכריז בקרוב על גל פיטורים גדול במיוחד שיפגע בחמישית ממצבת כוח האדם הבינלאומית שלה, כ-14 אלף איש. כך דיווח אתר החדשות CRN, על בסיס מקורות בתוך החברה. דובר החברה סירב להגיב לידיעה. לא ידוע כעת כיצד גל הפיטורים יפגע בפעילות החברה בארץ אך יש הערכות כי גם כאן  תפעל הזרוע הארוכה של פיטורי עובדים.
האתר מעריך כי סיסקו תדווח על גל הפיטורים החדש במהלך השבועות הקרובים, והוא יהיה חלק מהמהפך האסטרטגי של החברה בשנים האחרונות, כאשר היא הופכת מחברה המתמקדת ביצור ציוד תקשורת לחברת תוכנה ושירותי אנליטיקס, ענן ואנטרפרייז.
 
סיסקו כבר פיטרה אלפי עובדים ברחבי העולם ומאות עובדים בישראל כחלק מהשינוי האסטרטגי ההדרגתי שלה. לפני כשנתיים בדיוק, באוגוסט 2014, סיסקו ביצעה גל פיטורים נוסף בהיקף דומה של כ-20%. אז סיסקו פיטרה כ-280 איש בישראל, רובם מחטיבת חברת ציוד התקשורת הירושלמית NDS.
 
כיום, החברה מעסיקה בישראל למעלה מ-1,600 איש, ובאוקטובר האחרון פיטרה ארבעים עובדים נוספים ממספר חטיבות. למרות זאת, לפי הדיווחים, סיסקו ממשיכה לגייס בארץ עובדים בקצב מהיר יחסית וכן לבצע רכישות מקומיות ולהקים מרכזי פיתוח. ביוני האחרון היא רכשה את קלאודלוק הישראלית ב-293 מיליון דולר ובמרץ את ליבה תמורת 320 מיליון דולר. בנוסף, חברת התקשורת חתמה על שיתוף פעולה עם בנק הפועלים והודיעה על מיזם משותף עם ממשלת ישראל להפיכת הנגב ל"מחוז הדיגיטלי הראשון בעולם".