012 סמייל תגייס 400 עובדים

יום ו', 15 ביולי 2011

012 סמייל  הודיעה, כי תוסיף תקנים חדשים למערך השירות והמכירות ותגייס 400 עובדים עד סוף שנת 2011. זאת, כחלק מתהליך ההתרחבות האורגנית של החברה וכן כהערכות לקליטת פעילות האינטרנט והטלפוניה הקווית של פרטנר. בסוף תהליך הגיוס תמנה החברה 2000 עובדים.

תהליך הגיוס החיצוני יכלול, בין היתר, מבצע של "חבר מביא חבר", בו כל עובד שיסייע בגיוס חבר יזכה בפרס יקר ערך. בנוסף, למועמדים שיעברו את שלבי המיון ויתקבלו לחברה, יוענקו מתנות ביריד מיוחד שיערך לכבודם ולאחר ארבעה חודשי עבודה יזכו גם במענק על סך 3000 ?. זאת ועוד, במוקדי השירות והתמיכה יחולקו מלגות לימודים לאחר וותק של שנה.

לעובדי סמייל012  המועסקים במוקדי השירות והמכירות מוצעים מסלול קידום והכשרה הניהולית בחברה כבר לאחר וותק של שנה בלבד. זאת ועוד, עובדים מצטיינים זוכים בחופשות ליעדים אקזוטיים וכן להטבות נוספות.

יתרה מזאת, החברה שמה דגש רב על יצירת תנאי עבודה נוחים לסטודנטים ולהורים, באמצעות הסעות מאורגנות בשעות בהן אין פעילות תחבורה ציבורית וכן משמרות מאוד גמישות, המתחשבות בלוחות הזמנים הייחודיים שלהם ומחויבותם ללימודים ולמשפחה.

לדברי טל גרנות, סמנכ"ל משאבי אנוש ב-012 סמייל החברה שמה דגש רב יצירת משרות מגוונות וגמישות המתחשבות בצרכים של עובדיה, וכן על האפשרות ליצור עבורם אופק תעסוקתי באמצעות מסלולי קידום מובנים: "למעלה מ-50% ממשרות המטה מאוישות כיום על ידי עובדים שהחלו את דרכם כנציגי שירות. על כן, אנו מקפידים להציע, לאחר תהליך מיון מהיר, משרות מגוונות, אשר יקלו על עובדים איכותיים, בהם צעירים, הורים וסטודנטים, להצטרף לחברה ובהמשך לראות בה גם עתיד תעסוקתי עבורם".