סמסונג הכריזה על ה-Note 5 וגלקסי S6 Edge Plus

יום ש', 15 באוגוסט 2015

 

סמסונג רצתה להקדים את אפל שצפויה להכריז בקרוב על אייפון 6Sפלוס,

החברה הכריזה על שני פאבלטים (הכלאה של סמארטפון וטאבלט) חדשים: גלקסי Note 5  וגלקסי S6 Edge Plus. האירוע התקיים באולם הלינקולן סנטר בניו יורק. המכשירים יהיו זמינים לרכישה בארה"ב ב-21 לאוגוסט ובארץ כמה ימים אחרי - 25 אוגוסט.

ה-Note 5 מגיע עם אותו גודל מסך (די מכביד ומעצבן) - 5.7 אינץ'.

ה-Note  5  כולל מנגנון אוטומטי להוצאת העט וגם מאפשר לכתוב על המסך כשהוא סגור (המכשיר פותח אוטומטית אפליקציה לכתיבה בכתב יד עם העט). 

 

 

 

סמסונג הציגה אביזר  הכולל גם מקלדת פיזית המתחברת לחלק הקדמי של המסך ומאפשרת להקליד בצורה שאמורה להיות מהירה יותר. המקלדת בעצם מספקת את היתרון של מקלדות פיזיות הקיימות במכשירי הבלקברי. כאשר לא משתמשים במקלדת היא מתלבשת על החלק האחורי של הפאבלט, כך שהיא לא מפריעה לשימוש רגיל עם המסך מגע.

המפרט בשני הפאבלטים כולל זיכרון עבודה 4 ג'יגה מסוג LPDDR4, מה שאמור לאפשר למכשירים להריץ אפליקציות רבות במקביל מבלי להאט. המכשירים גם כוללים תמיכה בגלישה סלולרית דור 4 מתקן

CAT 9 החדש. המצלמה האחורית מגיעה עם חיישן 16 מגה פיקסל והקדמית עם 5 מגה פיקסל. הסוללה מגיעה בקיבולת 3000 מיליאמפר.

סמוסנג שילבה בשני המכשירים אפליקציה המאפשרת שידור וידיאו בזמן אמת ליו-טיוב. בסמסונג אומרים שאומנם קיימות אפליקציות כאלה בשוק, אבל הפתרון שלהם חוסך למשתמש את הצורך בלמצוא אפליקציה שמתאימה לו ולהירשם לשירות נוסף.

יכולת ההטענה האלחוטיות שודרגו, כאשר ניתן להטעין את הפאבלטים במלואם בתוך שעתיים. עד היום, ההטענה האלחוטית הייתה איטית להחריד. בסמסונג אומרים שהמטרה שלהם היא לבנות פלטפורמה המאפשרת לבצע פעולות שונות ללא חיבור חוטים. סמסונג ציינו את רשת בתי הקפה סטארבקס המציעה להטעין אצלה סמארטפונים ללא כבלים וגם את רשת איקאה המוכרת שולחן עם פתרון הטענה אלחוטי.

 

סמסונג גם דיברה על פלטפורמת התשלומים שלה - סמסונג Pay, המאפשרת תשלום בקופות עם טכנולוגיית NFCאו ברקודים.

שירות Payתומך בכרטיסי האשראי של אמריקן אקספרס, ויזה ומאסטרקארד. בסמסונג אומרים שהשירות פועל גם עם כרטיסי אשראי ממותגים של רשתות וכרטיסי מועדוני לקוחות וכרטיסי הטענה. שירות Payמאובטח באמצעות טכנולוגיית - Knox.

סמסונג הודיעה בסוף האירוע שהיא תכריז על השעון הבא שלה הכולל מסך עגול בתערוכת האלקטרוניקה IFA, אשר תתקיים בתחילת חודש הבא בברלין.