ספר חדש על מלחמת הסייבר

יום ב', 14 במרץ 2016
פריצת התקפה על גופים ממשלתיים, חברות סרטים,  חברה במלון בלאס וגאס. איפול לרשת החשמל באוקראינה. סדרת תאונות תעשייתיות מעבדת העשרת גרעין איראנית.
 
זו כנראה העבודה של ממשלות זרות עם מניע בטחוני  פוליטי לחפור בו.
 
לאור המקרים הרבים - גם ממשלת ארה"ב הופכת יותר פתוחה לגבי יכולתה לפרוץ למטרות במדינות אחרות, ולגרום נזק לרשתות חשמל שלהן, סכרים, מפעלים ומערכות מחשב מרכזיות.
 
ספר חדש של הכתב לביטחון לאומי בארה"ב פרד קפלן מתאר את העולם החדש הזה בשם "Dark Territory: The Secret History of Cyberwar."
 
הספר שפורסם מוקדם יותר החודש. מביא תרשימי צמיחה של יכולת הפריצה של ממשלת ארה"ב, שהגיעה לשיאה ביצירת פיקוד הסייבר של ארה"ב, אשר מקשר בין תעוזת הריגול של הסוכנות לביטחון הלאומית עם כוחו של צבא ארה"ב.
 
אבל מול  כל הפריצות המזיקות שממשלת ארה"ב יכולה לבצע, קפלן מתמודד עם מציאות מבהילה שארה"ב נמצאת בסיכון של כל אותן התקפות. העידן של  מלחמה ממוחשבת מציג באופן ברור  סכנות רבות בצד הזדמנויות לעסוק בו.
 
קפלן דבר עם מומחי אתר  CNET.
"כרגע אין הבחנה רבה בין המלחמה הממוחשבת ו-cybersecurity. הוחלט כי הדרך הטובה ביותר כדי למנוע התקפה היא לדעת מתי ההתקפה מגיעה. על ידימעקב רשתות ועוד.
 
הדבר המסוכן הוא, שיש רק צעד אחד בין גילוי לבין שיגור מתקפת סייבר. אם אתה מודאג מכך שהצד השני עומד לפרוץ לתשתית שלנו ראשון -  יש תמריץ לנו לפעול ראשונים".
 
קפלן כותב שאין אסטרטגיה טובה להרתיע cyberattacks. קפלן: חלק מהבעיה היא שכל הנושאים האלה כבר הסתבכו מההתחלה בארצות הברית עם כפילות בפעילות הסוכנות לביטחון לאומי וסוכנויות דומות.
"עם התיקו הגרעיני המנטרל של המאה ה -20 יש אתגר היום איך ליצור שיווי משקל ואתגר הדדים לכללים אתיים בתחום הסייבר".