סקר - מעבר לפורמט דיגיטלי משפר רווחיות העסק

יום ה', 10 בנובמבר 2016


 

CA Technologies, המיוצגת בישראל ע"י חטיבת CA-ישראל   ב-NessPRO, קבוצת מוצרי התוכנה של חברת נס,  הודיעה על תוצאות סקר המצביע על ההשפעה המשמעותית של טרנספורמציה דיגיטלית על ארגונים ברחבי העולם. בסקר השתתפו מנהלים בכירים בתחומי העסקים והמיחשוב והוא ממחיש את הקשר ההדוק בין ביצועים עסקיים לבין הטכנולוגיות והפרקטיקות שעליהן מושתתת טרנספורמציה דיגיטלית. הסקר גם מגלה הזדמנות משמעותית לצמיחה. 

"עליית מעמדה של חוויית הלקוח מניעה כיום את הטכנולוגיה –במיוחד תוכנה", קובע אוטו ברקס, המנהל הטכנולוגי הראשי של CA Technologies.

בספרו החדש  ברקס מציין כי "הדרך אל העתיד כרוכה ביצירת מפעל תוכנה (software factory) מודרני המצליח בזכות תהליך פיתוח תוכנה זריז(agile)ויעיל המתרגם באופן קבוע את צרכי הלקוח לחוויה המועברת אליו".

המחקר גם מציג את "כרטיס הניקוד" של ההשפעה העסקית בטרנספורמציה דיגיטלית- BIS(ראשי תיבות של Digital Transformation Business Impact Scorecard).

מדובר בדירוג עולמי של מדינות וענפים ב-14 מדדי ביצוע מרכזיים (KPIs) קריטיים להצלחת הטרנספורמציה הדיגיטלית.

מתוצאות כרטיס הניקוד עולה בבירור כי טרנספורמציה דיגיטלית משתלמת ויש לה יתרונות מוחשיים כפי שדיווחו המשתתפים:

·         74 אחוזים דיווחו על שיפור בחוויית הלקוח

·         76 אחוזים דיווחו על  שיפור ב-digital reach

·         עליה של 33 אחוזים במהירות ההגעה לשוק

·         עליה של  40 אחוזים בשביעות רצון הלקוחות

·         עליה של 37 אחוזים בהכנסות חדשות לעסק

 מדינות מתפתחות בראש הרשימה

ציון ה-BIS העולמי הממוצע הוא53, ומדינות מתפתחות רבות נמצאות בראש הרשימה:הודו (79), תאילנד (71), ברזיל (69), אינדונזיה (66) ומלזיה (64). הציון של ארה"ב הוא 57 וכל מדינות אירופה קיבלו ציונים נמוכים יותר.

לכלכלות מתפתחות יש יותר יכולת,מאשר מדינות בוגרות,להתחיל את מאמצי הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהן עם "שולחן נקי"המאפשר להתמודד פחות עם סביבות ישנות (legacy).לפיכך, הגמול יכול להיות יותר מהיר ויותר משמעותי.

מבחינת המגזרים הוורטיקליים, חמשת הענפים המובילים היו טלקום (59), בנקאות ושירותים פיננסיים (57), מגזר ציבורי (56), קמעונאות (54) ובריאות (53). הביצועים המפתיעים של המגזר הציבורי מאשררים את הדגש של ממשלות על מינוף כלכלת האפליקציות וטרנספורמציה דיגיטלית, במטרה לספק יותר מקומות עבודה, להגדיל את ההכנסות ממסים ולספק שירותים טובים יותר לאזרחים.